کد خبر: 173128 A

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد:

وجود دستفروشان در شرایط فعلی جامعه به دلیل خیل بیکاران و عدم اشتغال، حقیقتی انکار ناپذیر است و با وجود خانواده هایی که از تمکن مالی کمتری برخوردار هستند، خرید از دستفروشان مقرون به صرفه بوده و عملا نمی توان این پدیده را از جامعه در شرایط کنونی حذف نمود.

محمد حسین واثق کارگرنیا، عضو شورای شهر رشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و آیت الله احسان بخش، به تبصره یک، بند ۲ از ماده ۵۵(اصلاحی) قانون شهرداری ها اشاره کرد و افزود: هرگونه سد معبر اماکن عمومی به هر عنوان شهرداری را مکلف می کند تا با آن برخورد نماید.
به گزارش ایلنا از رشت، رئیس کارگروه ساماندهی دستفروشان افزود: بر اساس شکایات متعدد شهروندان و نارضایتی کسبه و برابر دستور العمل های قضایی، شورا و شهردای در بلوار مدرس، میدان امام بطرف مسجد کاسه فروشان، خیابانهای شیک، شریعتی و مطهری مانع حضور دستفروشان در روزهای عادی تا ساعت ۲۰ می شود.
وی به رضایتمندی شهروندان و کسبه اشاره کرد و اذعان داشت: وجود دستفروشان در شرایط فعلی جامعه به دلیل خیل بیکاران و عدم اشتغال، حقیقتی انکار ناپذیر است و با وجود خانواده هایی که از تمکن مالی کمتری برخوردار هستند، خرید از دستفروشان مقرون به صرفه بوده و عملا نمی توان این پدیده را از جامعه در شرایط کنونی حذف نمود.
عضو شورا همچنین تاکید کرد: ساماندهی دستفروشان از آبان سال گذشته از سوی شورا پیگیر شد و جلسات منظمی با حضور نمایندگانی از استانداری، فرمانداری، دادگستری، نیروی انتظامی و دو تن از اعضای شورا برگزار شد و تلاش گردید تا با ارائه راهکارهایی در کوتاه مدت و بلند مدت به این قشر از جامعه نیز کمک شود اما حمایت از این عزیزان نیازمند حمایت و توجه دستگاه های فراتر است.
محمد حسین واثق کارگرنیا در بخش دیگری از نطق خود خواستار شفاف سازی در درآمد و هزینه های شورا و شهرداری شد.
این عضو شورا با اشاره به بندهای ۱ و ۵ از مواد ۶ و ۸ قانون و آیین نامه و وظایف شوراها گفت: رئیس شورا مسئول امور اداری و مالی شوراست و خزانه دار شورا موظف است ماهانه صورتحساب درآمد و هزینه تسلیمی شهرداری(موضوع ماده ۷۹ قانون شهرداری ها) را حداکثر پس از یک هفته تسلیم شورا نماید.
کارگرنیا به مواد ۱۸ و ۷۱(بند۱۰) شورا های نیز اشاره کرد و تاکید کرد: شورا می باید صورت جامع درآمد و هزینه مصوب خود را هر شش ماه یکبار به ضمیمه صورت جامع درآمد و هزینه شهرداری را برای اطلاع عموم منتشر نماید.
وی افزود؛ تایید صورت جامع درآمد و هزینه شهرداری، هر شش ماه یکبار باید توسط شهردای تهیه و به اطلاع عموم رسیده و نسخه ای از آن نیز به وزارت کشور ارسال شود.

آیین نامه اشتغال امام راحل جامعه خانواده درآمد شورای شهر شهرداری مسجد نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر