کد خبر: 173092 A

استاندار گیلان درخواست کرد:

افزایش محدوده ی منطقه ی آزاد انزلی از ۳۲۰۰ هکتار به ۹۶۰۰ هکتار در دستور کار قرار دارد.

استاندار گیلان در شورای ترافیک استان گفت: معافیت عوارض ورود خودرو برای نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری و عمومی از منطقه آزاد انزلی ظرفیت مناسب برای بهره مندی عموم مردم گیلان از مزیت های این منطقه است.
به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی نجفی در این نشست با بیان اینکه امتیازات منطقه‌ی آزاد انزلی باید برای عموم مردم ملموس باشد و همه از این ظرفیت بهره مند شوند گفت: با تصویب معافیت عوارض ورود خودرو برای ناوگان حمل و نقل عمومی از طریق منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی فرصت بسیار مناسبی برای نوسازی این ناوگان، افزایش ضریب ایمنی تردد و رونق گردشگری در گیلان می شود.
نماینده ی عالی دولت در گیلان همچنین با اشاره به مصوبه ی هئیت دولت مبنی براصلاح و توسعه ی محدوده ی منطقه ی آزاد انزلی گفت: باتوجه به مصوبه ی قبلی هیأت دولت در خصوص مجوز تردد خودروهای با پلاک این منطقه تا شعاع ۵۰ کیلومتری به دنبال افزایش محدوده ی منطقه ی آزاد انزلی، محدوده تردد این خودروها نیز افزایش می یابد.
استاندار گیلان در این نشست از معاونت هماهنگی امور عمرانی و پلیس خواست در زمینه ی افزایش محدوده تردد خودروهای منطقه ی آزاد اقدامات لازم را انجام دهند.
نجفی در بخش دیگری از سخنانش برفرهنگ سازی و آموزشی برای کاهش تصادفات تأکید کرد و گفت: اصلاح نقاط حادثه خیز، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، نصب تابلوهای هشدار در حاشیه ی جاده ها و پاکسازی مسیرهای پرتردد از تابلوهای مزاحم و نصب شده ی بدون مجوز، افزایش ساخت پل های عابرپیاده در زمینه ی کاهش تلفات جاده ای مؤثر است و لازم است شورای ترافیک این مباحثرا دربرنامه های خود بصورت جدی پیگیری کند.
مدیرعامل سازمان منطقه ی آزاد تجاری و صنعتی انزلی نیز در این نشست گفت: براساس مصوبه ی هیأت مدیره ی سازمان منطقه ی آزاد انزلی کلیه سازمانهای تاکسیرانی، اتوبوسرانی و دستگاههای حمل و نقل عمومی فعال می توانند از معافیت عوارض ورود خودرو بهره مند شوند.
رضا مسرور گفت: علاوه براین معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه ی آزاد نیز موظف شد نسبت به بررسی و تشخیص نوع دستگاههای درخواست کننده در تطابق موارد یاد شده این معافیت اقدامات لازم را انجام دهد.
وی خاطر نشان کرد: شهرداری های استان بخوبی میتوانند از این مزیت برای ارتقاء کیفیت خدمات رسانی به مردم بهره بگیرند.
رضا مسرور همچنین با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای افزایش محدوده ی منطقه ی آزاد انزلی از ۳۲۰۰ هکتار به ۹۶۰۰ هکتار گفت: باتوسعه ی منطقه ی آزاد محدوده تردد خودروها از نقاط غربی، شرقی و جنوبی گیلان نیز افزایش می یابد.
مدیرعامل منطقه ی آزاد تجاری صنعتی انزلی از شورای ترافیک استان خواست تا با همکاری نهادهای ذیربط اقدامات لازم را برای اجرایی شدن افزایش محدوده ی تردد انجام دهند.
در این نشست همچنین فرمانده ی پلیس راه گیلان، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان، مدیرکل حمل و نقل و پایانه ها نیز در مورد آخرین وضعیت حوزه های فعالیت خود به ارائه گزارشی پرداختند.

استاندار گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر