کد خبر: 173076 A

استاندار گیلان در بین فرمانداران این استان تاکید کرد:

استاندار گیلان به فرمانداران تأکید کرد: در انجام امور نقد و ارشادات عموم مردم، ائمه ی جمعه و نمایندگان مجلس مورد توجه قرار گیرد.

استاندار گیلان در نشست با فرمانداران این استان گفت: فضای کار و تلاش را با دیدگاه توسعه‌ نگر در شهرستان‌ها تقویت کنید.
به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی در این نشست که معاونین وی نیز حضور داشتند با تبریک اعیاد شعبانیه به در پیش بودن سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران اشاره و برضرورت برگزاری باشکوه این مراسم در سطح استان تأکید کرد.
استاندار گیلان همچنین در ادامه‌ی سخنان خود با بیان اینکه دولت تدبیر امید با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب در حال خدمت به مردم است گفت: دولت این قول را به مردم داده است تا هر آنچه را که به نفع ملت باشد انجام دهد و از سرو صدای چند نفر حاشیه‌ساز هراسی ندارد چرا که ما آمده‌ایم تا زندگی و آبروی خود را فدای ملت کنیم.
وی با بیان اینکه باید بین حاشیه سازی افراد معدود و انتقادات دلسوزانه تفاوت قائل شد گفت: نقد دلسورانه و صادقانه را به عنوان بهترین کمک کار خود بپذیریم.
استاندار گیلان در این زمینه به فرمانداران تأکید کرد: در انجام امور نقد و ارشادات عموم مردم، ائمه‌ی جمعه و نمایندگان مجلس مورد توجه قرار گیرد.
نجفی با یادآوری شرایط سختی که دولت یازدهم در آن بر سر کار آمد گفت: دولت در شرایطی که کاهش سرمایه اجتماعی، بحران‌های بین المللی و تنش با ایران، رکود تورمی و فضای نامناسب کسب و کار وجود داشت با حماسه‌ی سیاسی مردم در بیست و چهارم خرداد سرکار آمد.
وی با بیان اینکه ابعاد حماسه‌ی سیاسی ۲۴ خرداد نیارمند تشریح بیشتر است گفت: پس از آن شرایطی که دولت در ۲۴ خرداد برسرکار آمد هم اکنون شاهد آرامش مناسب در کشور و استان هستیم.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با شعار راستگویی که مورد توجه مردم قرار گرفت برسرکار آمد افزود: در چنین دولتی نباید آمار دروغ به مردم داد. واقعیت ها را با مردم در میان بگذاریم و از آنان برای حل مشکلات کمک بگیریم.
استاندار گیلان خاطر نشان کرد: فرمانداران باید بکوشند فضای کار و تلاش را در شهرستان ها با دیدگاه توسعه‌نگر فراهم کنند.
استاندار گیلان با تأکید براینکه فرمانداران در شهرستان‌ها با تقویت طرح‌های زیربنایی به‌دنبال حمایت از بخش خصوصی توانمند باشند گفت: باید به بخش خصوصی اعتماد و تا حد امکان نسبت به واگذاری طرح‌ها به آن‌ها اقدام کنیم.
وی افزود: برخورد با مفاسد اقتصادی در زمینه دلگرمی بخش خصوصی مؤثر است.
نجفی از فرمانداران خواست متناسب با موقعیت شهرستان‌ها نسبت به کاهش آمار بیکاری تلاش کنند و خاطر نشان کرد: وضعیت آمار بیکاری و اشتغالزایی در شهرستان ها بصورت منظم گزارش شود.
وی حفظ محیط زیست، توجه به مدیریت پسماند، مبلمان شهری و وضعیت بهداشتی و درمانی، رونق محصولات کشاورزی، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز را از دیگر وظایف فرمانداران عنوان کرد.
نجفی در بخش دیگری از سخنانش توجه به مقوله ی فرهنگ و حفظ آداب و سنن بومی و محلی را دارای اهمیت دانست و در این زمینه تصریح کرد: منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های دولت در زمینه ی فرهنگ اجرا شود.


استاندار گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر