کد خبر: 172834 A

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان:

طی دو ماه گذشته تعداد ۱۰۴ عملیات صورت گرفته که ۴۴۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر و تعداد پنج هزار و ۲۴۳ قرص روان گردان کشف شده است.

نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست استاندار گیلان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان در این جلسه با اشاره به عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: طی دو ماه گذشته تعداد ۱۰۴ عملیات صورت گرفته که ۴۴۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر و تعداد پنج هزار و ۲۴۳ قرص روان گردان کشف شده است.

علی اکبر پوراوزان با بیان این که طی این مدت ۱۵ باند متلاشی شد، افزود: از این تعداد سه هزار و ۵۳۱ نفر شامل ۱۸۷ تفر قاچاقچی، حمل کننده و توزیع کننده و سه هزار و ۳۴۱ نگهدارنده، معتاد و سه نفر اتباع بیگانه بوده اند.

وی این میزان عملیات را به نسبت مدت مشابه سال گذشته دارای ۳۲ درصد رشد عنوان و تصریح کرد: همچنین دستگیری ها و متلاشی کردن باند ۵۰ درصد و کشف مواد مخدر ۳۶ درصد در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

استاندار گیلان در این نشست به آمار بالای بیکاری در استان اشاره کرد و افزود: حل مشکل اشتغال از جمله نکات مهمی به شمار می رود که نقش کلیدی و تاثیر گذاری را در پیشگیری از مصرف مواد مخدر و مقابله با این پدیده شوم ایفاء می کند و تحقق این مهم از جمله نکات مهمی به شمار می رود که مسئولین امر باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: بر اساس بررسی های میدانی انجام شده از زندانیان موادمخدر، بیکاری یکی از عوامل مهم روی آوردن به اعتیاد و قاچاق مواد مخدر بوده است.

وی اشتغال و پر کردن اوقات فراغت جوانان را یکی از راهکارهای مصون ماندن جوانان از دام مواد مخدر دانست و افزود: دشمنان مترصد فرصتی برای به انحراف کشاندن جوانان هستند از اینرو، باید علاوه بر اشتغالزایی با کار فرهنگی و فرهنگ سازی با پدیده شوم مواد مخدر مبارزه کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان توجه به مسائل فرهنگی را در امر مبارزه با مواد مخدر مهم دانست و افزود: در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گذاری گردیده باید همه با تمام توان خود در جهت مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان تلاش کنیم.

وی با اشاره به تاثیرات موضوعاتی همچون ورزش های همگانی برای پرکردن اوقات فراغت و سلامت گفت: باید با راهکارهایی از قبیل ترویج ورزش های همگانی در جامعه آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم.

استاندار گیلان تحقیق و پژوهش و یافتن راهکار و ارائه طرح علمی را از راه های آسیب شناسی و مبارزه با پدیده شوم موادمخدر عنوان و تصریح کرد: باید با برنامه ریزی صحیح از اعتبارات برای تحقیق و پژوهش استفاده کرده و برای کاهش آسیب های اجتماعی طرح بدهیم.


آسیب های اجتماعی اعتیاد بیکاری دولت سلامت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قاچاق مواد مخدر مبارزه با مواد مخدر مقابله با تهاجم فرهنگی مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر