کد خبر: 165003 A

محمد باقر نوبخت و محمدعلی نجفی از طرح‌های توسعه منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی و بندر کاسپین و تقاطع غیر هم سطح بازدید کردند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری و استاندار گیلان از طرح‌های توسعه منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، محمدباقر نوبخت و محمدعلی نجفی از طرح‌های توسعه منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی و بندر کاسپین و تقاطع غیر هم سطح بازدید کردند.

در این بازدید مدیرعامل منطقه آزاد انزلی از مراحل ساخت و پیشرفت کار این طرح‌ها به معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و استاندار گیلان گزارش داد.

مسرور افزود: بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی با ظرفیت ۱۵ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا در یک شیفت کاری؛ دارای ترمینال‌های مختلف کانتینری، نفتی، فله خشک، چند منظوره، رو – رو راه آهن ترمینال اختصاصی بار و مسافر و مجموعه صنایع دریایی است.

وی گفت: بندر کاسپین قادر به سرویس دهی به کشتی‌هایی با ظرفیت ۱۲۰۰۰ تن کالای تجاری و ۲۰ هزار تن مواد نفتی است.

مسرور اظهار داشت: ساخت این بندر هم اکنون با ۸۰ میلیارد تومان هزینه ۴۰ درصد پیشرفت کار دارد که برای تکمیل آن به ۱۳۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

وی پروژه تقاطع غیر همسطح را به عنوان حلقه تکمیل کننده محور چهارخطه در محل اتصال با مجتمع بندری کاسپین دانست و افزود: این تقاطع بزرگ‌ترین تقاطع غیرهمسطح گیلان است که از اهمیت ویژه‌ای در مسیر حمل و نقل منطقه آزاد انزلی برخوردار است.
مسرور همچنین اظهار داشت: طول مسیر اصلی روگذر این تقاطع ۱۳۸۵ متر با ۴ رمپ و ۴ لوپ که طول آن‌ها از ۳۰۰ تا ۹۶۰ م‌تر، در کیلومتر ۱.۵ محور چهار خطه حسن رود به زیباکنار در حال اجراست.

استاندار گیلان محمد باقر نوبخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر