کد خبر: 156245 A

استاندار گیلان در شورای آموزش و پرورش استان:

استاندار گیلان در شورای آموزش و پرورش استان: وظیفه آموزش و پرورش در سالی که به نام فرهنگ مزین شده است سنگین تر خواهد بود.

ایلنا: استاندار گیلان با تاکید بر توجه ویژه به فرهنگ و آموزش و پرورش در سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» گفت: مزین شدن نام سال ۹۳ به فرهنگ وظیفه آموزش و پرورش را سنگین تر کرده است.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی در جلسه شورای آموزش و پرورش، تعلیم وتعلم را مهمترین وجهه موثر برقانونمداری واحترام به حقوق شهروندی توصیف کرد وگفت: اگرفرزندان خویش را درشرایط مناسب سنی با رسالتهای فردی دربخش های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه آشنا کنیم، رفتار نسلهای آینده برمبنای تکلیف مداری –قانونگرایی واحترام متقابل نهادینه شده وپیامد آن درتمامی عرصه ها مثبت خواهد بود.
رئیس شورای آموزش وپرورش گیلان با بیان اینکه باید اندیشه وفکرتحقیق وپژوهش در بین دانش آموزان به ویژه از مقطع ابتدایی گسترش یابد، افزود: هرکاری برای آموزش وپرورش انجام شود، سرمایه گذاری برای آینده ایران بوده وفعالیت‌ در آموزش و پرورش جامعه را در مقابل تهدیدها نجات خواهد داد.
وی با تاکید بر تقویت حضور مردم در عرصه‌های مختلف و نهادینه کردن این باور در جامعه، خاطر نشان کرد: مردم در صحنه‌های مختلف مانند عاشورا، دهه فجر، ۱۳ آبان و غیره حضور حداکثری و خود جوش دارند که باید این حضور در نقش‌های اجتماعی استان با کمک آموزش و پرورش تسری یابد.
نجفی با بیان اینکه آموزش وپرورش با برنامه ریزی مناسب درعرصه ی تعلیم وتربیت می تواند زمینه ساز تحقق اهداف پیش بینی شده درحوزه ی فرهنگ باشد ونقش خویش را در روند توسعه ی همه جانبه ایفا نماید تصریح کرد: بسیاری از معضلات در استان وکشور با فرهنگ سازی و پیشگیری حل شده و بیشتراز اعتبار به عزم ملی و فرهنگ سازی نیازمند است.
استاندار گیلان با اشاره به هفته گرامیداشت مقام معلم در اردیبهشت ماه، افزود: بزرگداشت مقام معلم می بایست در جامعه نهادینه شود و در کنار مسئولین، مشارکت مردم را در تجلیل از معلمان افزایش داد.
در ادامه مدیرکل آموزش وپرورش گیلان از همکاری مشترک بین آموزش وپرورش و حوزه های علمیه خبرداد وبیان داشت: این همکاری ها در جهت ارتقای سطح آموزشی و پرورشی دانش آموزان و همچنین طلاب حوزه های علمیه صورت می گیرد.
حاجتی افزود: در سال گذشته شورای آموزش و پرورش استان ۱۱ جلسه برگزار کرد که حاصل آن ۵۰ مصوبه در جهت ارتقای سطح تعلیم و تربیت و حل مشکلات آموزش و پرورش بوده است.
درپایان این نشست، هریک ازشرکت کنندگان نظرات خود رادرخصوص لزوم ایجاد پژوهش سرای دانش آموزی در رشت، راههای انسداد بیسوادی دراستان، تبیین رابطه ی تربیت اسلامی وفضای مجازی وهمچنین نحوه ی برپایی مراسم روزمعلم ارائه کردند.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان اقتصاد بیسوادی تعلیم و تربیت حقوق حوزه های علمیه دانش آموزان شورای آموزش و پرورش مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر