کد خبر: 155576 A

فرماندار صومعه‌سرا:

فرماندار صومعه‌سرا از افزایش ۱۵ درصدی مسافران نوروزی در این شهر نسبت به سال گذشته خبر داد.

ایلنا: غلام‌حسین رجبی فرماندار صومعه سرا گفت: ستاد تسهیلات نوروزی ۹۹ مصوبه برای هماهنگی بین دستگاه‌های خدماتی شهرستان از جمله برق، گاز، هلال احمر، آب و دستگاه‌هایی که می‌توانند برای بهتر برگزارنمودن تعطیلات نوروزی خدمات رسانی کنند، گذرانده و تا به حال به نحو مطلوب این کار صورت گرفته است.
به گزارش " ایلنا " از رشت، فرماندار صومعه‌سرا تصریح کرد: ۱۲۰ چادر در سطح خیابان‌های شهرستان و سه پارک صومعه‌سرا، تولم شهر و گوراب زرمیخ نصب گردیده است.
وی افزود: ورود مسافر به صومعه سرا نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.
رجبی بیان داشت: ۱۱ مدرسه با ۹۲ کلاس در صومعه‌سرا و تولم‌شهر آماده اسکان مسافران هسنتند؛ این مدارس ظرفیت پذیرش ۱۲ هزار مسافر را دارند.
وی اکثر مسافران صومعه سرا را بومی های منطقه دانست و افزود: این مسافران در منازل اقوام خود سکونت می کنند.
فرماندار صومعه‌سرا اظهار داشت: دانشکده تربیت دبیر شهرستان با دو خوابگاه و ۱۸ اتاق آماده اسکان مسافران نوروزی است.
وی با بیان اینکه هتل گراند صومعه‌سرا با ۴ طبقه و ۱۶ واحد توان پذیرش ۷۰۰ مسافر را دارد، افزود: مجتمع فنی‌وحرفه‌ای شهرستان با سه واحد مجزا و با ظرفیت ۳۰۰ نفر برای اسکان مسافران آماده است.
رجبی با اشاره به خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی صومعه‌سرا افزود: این دانشگاه با داشتن یک خوابگاه و ۴ کلاس با ظرفیت ۵۰۰ نفر آماده اسکان مسافران شده است.
فرماندار صومعه‌سرا با اشاره به اینکه در مجموع ۴۶ مکان با ۱۶۰ واحد و پذیرش ۱۴ هزار نفر در شهرستان آماده اسکان مسافران است، تصریح کرد: تا صبح امروز ۸۰۰ نفر در مدارس شهرستان مستقر شدند.
رجبی افزود: اداره اوقاف شهرستان ۲۷ مسجد مسیرراهی با ۲۷ واحد پذیرایی را برای مسافران مهیا نموده است.

فرمادنار صومعه سرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر