خبرگزاری کار ایران

| 17:39   
کد خبر : ۱۳۹۵۵۲۷

ساختمان پاسگاه قدیم پیربازار تخریب و عرصه آن رهاسازی شد

شهردار پیربازار از رهاسازی عرصه و تخریب ساختمان پاسگاه سابق این شهر طی توافق بین فرماندهی انتظامی استان گیلان و شهرداری خبر داد.

ساختمان پاسگاه قدیم پیربازار تخریب و عرصه آن رهاسازی شد

به گزارش ایلنا از رشت، شهردار پیربازار از رهاسازی عرصه و تخریب ساختمان پاسگاه سابق این شهر طی توافق بین فرماندهی انتظامی استان گیلان و شهرداری خبر داد.

علی اکبر پورعلی افزود: با مساعدت ویژه سردار ملکی فرمانده انتظامی استان و حمایت های فرماندار شهرستان و نیز نمایندگان مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی، آرزوی دیرین مردم این شهر جدید التاسیس برآورده شده و این ملک رهاسازی شد که کار تخریب و پاکسازی آن نیز در هفته گذشته ظرف مدت چهار شبانه روز صورت گرفت.

وی بیان داشت: با رهاسازی عرصه پاسگاه سابق پیربازار با مساحتی بالغ بر ۷۶۵ متر مربع و تخریب ساختمان قدیمی موجود در آن که به صورت کامل در حریم راه و معبر منتهی به میدان اصلی شهر پیربازار قرار داشت، این میدان می بایست بر اساس ضوابط و مقررات ترافیکی بازنگری و از طریق مشاورین ذیصلاح ترافیکی نسبت به جانمایی اصولی و بازطراحی آن اقدام شود.

شهردار پیربازار بیان داشت: به منظور تسهیل و روان سازی ترافیک در محدوده میدان اصلی شهر، خیابان های منتهی به آن شامل خیابان شهید رزمجو (محور رشت -پیربازار) و خیابان شهید قربانی نژاد(محور پیربازار - چوکام) نیز در دستور کار بهسازی قرار داشته و عملیات اجرایی آن ها نیز متعاقباً آغاز خواهد شد.

پورعلی شهر جدید التاسیس پیربازار را نیازمند حمایت همه جانبه دانست و افزود: با توجه به کاستی های فراوان گذشته در حوزه زیرساخت، در مجموعه مدیریت شهری در تلاشیم تا ابتدا بتوانیم بصورت اصولی، با اولویت ویژه و با قید فوریت، زیر ساخت های مورد نیاز این سکونتگاهِ کُهن را توسعه داده و در ادامه سایر نیازمندی های شهر را نیز در حوزه های عمران و خدمات شهری ارتقاء دهیم.

وی از حمایت ها و همراهی همه جانبه اعضای شورای اسلامی شهر پیربازار قدردانی کرده و بیان داشت: اعضای شورای اسلامی این شهر در این مدت بصورت همه روزه تا پاسی از شب حضور میدانی داشته و در حال کمک به شهرداری و توسعه این شهر است. پورعلی همدلی و تعامل را رمز موفقیت هر کاری عنوان و تصریح کرد: با این همدلی، همراهی و هم افزایی موجود فی مابین مجموعه شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر پیربازار، روند توسعه شتاب بیشتری به خود گرفته است. لازم به ذکر است که با پیگیری های جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی از طریق معاونت مهندسی فراجا، روند واگذاری این ملک به شهرداری پیربازار پیگیری و انجام شد.

1

2

2

1

3گ

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز