خبرگزاری کار ایران

| 21:35   
کد خبر : ۱۳۷۹۱۱۸
مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان خبرداد؛

راه اندازی آزمایشی تصفیه خانه طول لات رودسر

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: با راه اندازی تصفیه خانه طول لات رودسر آب آشامیدنی بهداشتی بیش از ۲۰۰ هزار نفر در شرق گیلان تامین می‌شود.

راه اندازی آزمایشی تصفیه خانه طول لات رودسر

به گزارش ایلنا از رودسر، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: برای اجرای مرحله آزمایشی تصفیه‌خانه طول لات در بخش رحیم آباد رودسر با ۹۸ درصد پیشرفت ساخت، هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 وحید خرمی افزود: با راه اندازی این تصفیه خانه، آب آشامیدنی بهداشتی برای ۲۸۶ هزار نفر از جمعیت شهری و روستایی شهر‌های رحیم‌آباد، رودسر، املش، کلاچای، واجارگاه و چابکسر تامین می‌شود.

وی اضافه کرد: مرحله آزمایشی این تصفیه خانه برای رفع تنش آبی موجود در شرق گیلان تا زمان بهره برداری از سد پلرود و بهبود وضعیت چشمه سفیدآب با ظرفیت حداکثر ۴۵۲ لیتر در ساعت در مدار بهره برداری قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: پیش از این، آب آشامیدنی شهرستان‌های رودسر و املش از چشمه سفیدآب با استفاده از سامانه قدیمی فیلترشنی تأمین می‌شد، که به دلیل مشکلات فنی و ناکارآمدی این فیلتر‌ها به ویژه در ایام پربارش سال و کدورت آب، این سامانه از مدار خارج و آب این شهرستان‌ها قطع می‌شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز