خبرگزاری کار ایران

| 23:36   
کد خبر : ۱۳۷۸۲۴۵
آموزش و پرورش گیلان اعلام کرد؛

رعایت تطابق جنسیتی کارکنان مدرسه با دانش آموزان در مدارس گیلان الزامی است

سرپرست اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: به استناد بخشنامه‌های متعدد وزارتی، مدارس به تفکیک جنسیت تأسیس شده‌اند و تطابق جنسیت کارکنان مدرسه با دانش آموزان الزامی است.

رعایت تطابق جنسیتی کارکنان مدرسه با دانش آموزان در مدارس گیلان الزامی است

به گزارش ایلنا از رشت، مجتبی روحی گفت: به استناد بخشنامه‌های متعدد وزارتی، مدارس به تفکیک جنسیت تأسیس شده‌اند و تطابق جنسیت کارکنان مدرسه با دانش آموزان الزامی است.

روحی با اعلام این خبر اظهار داشت: به استناد بخشنامه ۱۵۴ / ۴۰۰ در تاریخ ۲۸ / ۰۲ / ۱۴۰۲ مدارس به تفکیک جنسیت تأسیس شده‌اند و تطابق جنسیت کارکنان مدرسه با دانش آموزان الزامی است.

وی افزود: تخصیص دبیر غیرهمجنس در مدارس دوره اول و دوم غیردولتی فاقد وجاهت قانونی است و ضروری است مدیران مدارس و روسای مناطق در اجرای این بخشنامه اهتمام کامل داشته باشند.

سرپرست اداره مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به بخشنامه ۲۱۷۴۹۴ در تاریخ ۲۵ / ۱۰ / ۱۳۹۷ مطابق ماده ۲ و بند ۱۰ ماده ۲۱ قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، اظهار داشت: استفاده از دبیران مرد در مدارس دخترانه غیردولتی با هر عنوان ممنوع است و با متخلفان مطابق ماده ۳۵ این قانون برخورد خواهد شد.

۷۰ هزار دانش آموز گیلانی در ۹۱۵ مدرسه غیر دولتی تحصیل می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز