خبرگزاری کار ایران

| 05:05   
کد خبر : ۱۳۶۹۷۸۶
مدیرکل کمیته امداد گیلان خبر داد؛

اهدای ۸۲۲ سری جهیزیه به نوعروسان گیلانی در هفته ازدواج

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان از اهدای ۸۲۲ سری جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش خبر داد.

اهدای ۸۲۲ سری جهیزیه به نوعروسان گیلانی در هفته ازدواج

به گزارش ایلنا از رشت، عباس اهرابی در جمع خبرنگاران ضمن تبریک سالروز ازدواج امیرالمؤمنین (ع) و حضرت زهرا (س) با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های مهم کمیته امداد کمک به امر ازدواج جوانان تحت حمایت است، افزود: در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جمعیت، در طول سال بسته‌های مختلف خدمتی ازدواج و تحکیم خانواده به افراد مدنظر تحت حمایت ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، با اشاره به تشکیل ستاد کوثر در استان، گفت: ستاد ازدواج کوثر با هدف برنامه ریزی و انجام هماهنگی‌های بین بخشی به منظور بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های موجود و انجام اقدامات کیفی و ارزشمند جهت زوجین جوان تحت حمایت در سطح استان و شهرستان‌ها تشکیل شده است.

وی به برگزاری جشن و مراسم نمادین ازدواج در مرکز و برخی از شهرستان‌های استان به مناسبت این ایام اشاره کرد و گفت: اهدای ۸۲۲ سری جهیزیه به نوعروسان شامل ۵ قلم کالای اساسی یخچال، تلویزیون، لباسشویی، اجاق گاز و جاروبرقی، از محوری ترین برنامه‌های این نهاد در هفته ازدواج است.

اهرابی، اضافه کرد: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، انجام مشاوره‌های فردی ازدواج به صورت تلفنی و حضوری در مرکز مشاوره رُز، برگزاری مسابقات فرهنگی و اعطا هدایای فرهنگی به مزدوجین تحت حمایت، تقدیر از خیرین فعال در حوزه ازدواج، تجلیل از زوج‌های جوان دارای مهریه پایین و ارزش گذاری بر این امر پسندیده، دیدار و تجلیل از زوجین جوان موفق و نخبه در حوزه‌های مختلف علوم دینی و قرآنی، علمی و پژوهشی، فرهنگی و هنری، ورزشی و… از دیگر برنامه‌های کمیته امداد در هفته ازدواج است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، ادامه داد: تعامل مؤثر و بهره مندی از ظرفیت‌های فکری و امکانات مادی و معنوی سایر نهادهای اجتماعی مرتبط در جهت شناسایی راهکارهای ترویج ازدواج‌های آسان، آگاهانه و پایدار و همچنین ارتقا سطح کیفی و اصلاح سبک زندگی زوجین بر اساس آموزه‌های دینی، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی در خصوص کسب مهارت‌های زندگی و همسرداری بر پایه سبک زندگی اسلامی و نیز تشویق و ترغیب زوج‌های جوان به فرزندآوری از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه گسترش سنت حسنه ازدواج است.

اهرابی، با اشاره به اولویت قراردادن ارائه خدمات اشتغال به زوجین جوان مستعد طرح‌های اشتغال، اضافه کرد: ارائه مشاوره شغلی، استعداد سنجی، حرفه آموزی، کاریابی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال از جمله این خدمات در این حوزه است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، با اشاره به نقش مهم حامیان، خیران و دستگاه‌های اجرایی در توانمندسازی خانواده‌های نیازمند، اظهار کرد: کمک به تأمین جهیزیه دختران تحت پوشش از جمله حمایت‌های کمیته امداد در راستای ترویج فرهنگ حسنه ازدواج است تا در سایه این امر مهم، زمینه‌های لازم برای ازدواج موفق و پایدار برای خانواده‌های تحت حمایت فراهم آید و از بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه پیشگیری شود.

وی اضافه کرد: طی سال گذشته دو هزار و ۲۳۱ فقره هدیه ازدواج به ارزش بالغ بر ۵۲ میلیارد تومان در قالب جهیزیه و کمک هزینه نقدی به افراد تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان اهدا شد.

اهرابی، در ادامه عنوان کرد: طی سال گذشته، با برگزاری کلاس‌های آموزشی و مشاوره‌ای توسعه ازدواج مجدد پایدار و حمایت‌های صورت گرفته، بیش از ۵۰۰ مورد ازدواج مجدد موفق و پایدار انجام شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، در پایان ضمن قدردانی از خیران و نیکوکاران، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰۰ زوج تحت حمایت در انتظار دریافت خدمت جهت شروع یک زندگی آبرومندانه و شرافتمندانه هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز