کد خبر: 1334393 A

نیاز به همه گروه‌های خونی در گیلان

مدیرکل انتقال خون گیلان گفت: شهروندان با همه گروه‌های خونی می‌توانند برای اهدای خون به پایگاه‌های سیار و ثابت مراجعه کنند.

نیاز به همه گروه‌های خونی در گیلان

به گزارش ایلنا از رشت،مدیرکل انتقال خون گیلان با بیان اینکه همچنان نیاز خونی در گیلان داریم گفت: شهروندان با همه گروه‌های خونی می‌توانند برای اهدای خون به پایگاه‌های سیار و ثابت مراجعه و با اهدای خون خود جان بیماران نیازمند بستری در مراکز درمانی گیلان را نجات دهند.

بابک پاکدل با اشاره به نیاز مبرم مراکز درمانی گیلان به برخی گروه‌های خونی کمیاب مانند O مثبت و A منفی، افزود: خون‌های اهدا شده برای تزریق به بیماران تصادفی و یا بیمارانی که براثر خون ریزی ناشی از عمل جراحی بخش زیادی از خون خود را از دست داده اند به بیمارستان‌ها ارسال شده و یا برای تهیه انواع فرآورده‌های خونی برای درمان بیماری‌های خاص به مراکز ویژه پزشکی فرستاده می‌شود.

وی با بیان اینکه ۹۳ هزار و ۴۶۱ نفر در ۱۱ ماه گذشته به پایگاه‌های انتقال خون گیلان مراجعه کردند گفت: از این افراد ۸۰ هزار و ۲۰ نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون گیلان همچنین با اشاره به اینکه از مجموع اهداکنندگان ۴۵ هزار و ۱۸۶ نفر مستمر و ۲۲ هزارو ۹۴۲ نفر باسابقه بودند افزود: ۱۱ هزار و ۸۹۲ نفر برای نخستین بار به چرخه اهدای خون پیوستند.

بابک پاکدل گفت: اهداکنندگان برای صرفه جویی در وقت می‌توانند در پرتال سازمان انتقال خون به نشانی http://nobatdehi.ibto.ir/Nobat/DaryaftNobatInterneti۴ ثبت نام و در ساعت تعیین شده به پایگاه انتقال خون مراجعه کنند.

 

 

 

انتهای پیام/
انتقال خون درمان بیماری صرفه جویی عمل جراحی مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر