کد خبر: 413342 A

استاندار گلستان مطرح کرد:

ایلنا: استاندار گلستان گفت: آغاز سال تحصیلی، آغازی بر مدیریت یک ساله عمر است و باید دانش‌آموزان در این مدیریت خوب سئوال کردن و سئوال خوب کردن را مدنظر قرار دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، حسن صادقلو در مراسم آغاز سال تحصیلی دانش آموزی با بیان اینکه جوهره عمر زودگذر است، تصریح کرد: در عرصه علم آموزی زمان اهمیتی ویژه دارد و دانش آموز، معلم و اولیای تربیتی به عنوان سه ضلع آموزش باید برنامه یک ساله خود را داشته باشند.

وی افزود: سه ضلع تربیتی دانش آموز، معلم و اولیای تربیتی باید با هم تراز باشند تا موفقیت تحصیلی حاصل شود.

وی با اهمیت توجه کامل دانش آموزان به مطالب درسی، خاطرنشان کرد: دانش آموز باید مطالبه گر باشد و مطالبه گری خود را در دل پرسش گری صحیح نمایان سازد.

استاندار گلستان در بین دانش آموزان دبیرستان پسرانه شاهد یادآور شد: با توجه به برگزاری اجلاسیه 4 هزار شهید گلستان در سال جاری ، شروع سال تحصیلی جدید از مدرسه شاهد می تواند طلیعه ای جهت ارج نهادن به مقام والای شهیدان و توجه به علم آموزی باشد.
 
صادقلو با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان مدارس شاهد باید الگو و مدلی برای سایر دانش آموزان باشند، گفت: شهیدان با الهی بودن، زنده بودن و شاخص بودن توانستند مدلی در زمانه خود شوند و امروز شما دانش آموزان نیز باید در سایه رشادت شهدایی همچون حسین فهمیده به افتخار آفرینی بپردازید.
 
وی افزود: دانش آموزان شاهد باید بهترین در عرصه تحصیل علم، پرسش گری و نتایج تحصیلی باشند.

وی با یادآوری رشادت رزمندگان در جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس، خاطر نشان کرد: روزهایی در دفاع مقدس از امکانات اولیه نبرد محروم بودیم و امروز در سایه علم و راهبری های مقام معظم رهبری به سانتریفیوژهای نسل چهارم، موشک های دور برد و موشک سجیل دست یافته ایم و به همین جهت دانش‎آموزان می توانند زمینه‌ساز شکوه علمی کشور باشند.
 
همچنین در مراسم آغاز سال تحصیلی دانش آموزی 96-97 پیام دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش بمناسبت سال تحصیلی جدید قرائت شد.
 
لازم به ذکر است در این مراسم که زنگ مقاومت و پیروزی نواخته شد از مادر شهید «علی نوری» به عنوان کوچک ترین شهید استان گلستان نیز تقدیر شد.

دانش آموز دانش آموزان مدرسه معلم سال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر