کد خبر: 379656 A

معاون استاندار گلستان خبر داد:

ایلنا: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی گلستان گفت: 20 نقطه آلوده در استان گلستان پاکسازی و 700 برنامه در هفته مبارزه با مواد مخدر در گلستان اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، علی اصغر طهماسبی در جلسه مشترک کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد و کمیته فرهنگی و پیشگیری استان گلستان اظهار کرد: پاکسازی 20 نقطه آلوده استان در دستورکار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قرار دارد که از طریق کمیته مقابله 6 نقطه با محوریت مرکز استان و 14 نقطه در شهرستان‌ها با محوریت فرمانداری‌ها پاکسازی خواهد شد.

وی افزود: ما در سال 94 سه نقطه آلوده اصلی استان گلستان شامل 2 نقطه در گرگان و یک نقطه آلوده را در گنبدکاووس با کمک نیروی انتظامی و دستگاه‌های مرتبط پاکسازی کردیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان تصریح کرد: متأسفانه در گذشته در برخی از نقاط آلوده مانند قزاق محله نومل حتی یک زمین ورزشی خاکی هم وجود نداشت که با پیگیری‌های شورا، ایجاد فضای ورزشی در نقاط آلوده، در دستور کار شورا قرار گرفت که این مهم با مشارکت خیرین و دستگاه‌های عضو شورا به سرانجام خواهد رسید.

رئیس کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمانهای مردم نهاد استان یادآور شد: ما با داشتن 936 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر در جهان، در پیشانی مبارزه با مواد مخدر قرار داریم و تاکنون نزدیک به 4 هزار شهید و جانباز را در راه مبارزه با این پدیده شوم تقدیم کرده‌ایم.

طهماسبی اظهار کرد: امروز ما با امکانات محدود چه از لحاظ منابع مالی و چه به لحاظ نیروی انسانی به جنگ مواد مخدر رفته‌ایم و در این راه به کمک و نقش‌آفرینی همه دستگاه‌ها و خود مردم نیازمندیم.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: نزدیک به 700 برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی و همایش به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در استان گلستان تدبیر شده و به اجرا در خواهد آمد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با تأکید بر جدیت هر چه تمام در امر مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: در کنار مبارزه همه جانبه باید پیش‌گیری را در اولویت کار خود قرار دهیم.

طهماسبی بر استفاده از ظرفیت مساجد در ماه مبارک رمضان تأکید کرد و گفت: اگر از همه ظرفیت‌های خود برای آموزش و فرهنگ‌سازی استفاده کنیم، آمار اعتیاد در جامعه با کاهش چشمگیری مواجه خواهد شد.

استان گلستان جامعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی هفته مبارزه با مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر