کد خبر: 208018 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبرداد؛

در کل استان تعداد ۶۰ شورای اسلامی کار داریم / هم اکنون در ۲۵۱ واحد کارگری استان نماینده کارگران داریم و تا به حال ۱۱۴ انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی در استان به ثبت رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان از رشد ۲۰ درصدی تاسیس تشکلهای کارگری و کارفرمایی در ۶ ماهه اول سال خبر داد.

به گزارش ایلنا از گرگان، امراله عباسی در گفت: ثبت تشکل های کارگری و کارفرمایی در ۶ ماهه اول سال ۹۳ توسط این اداره کل نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: با آغاز به کار دولت تدبیر و امید ثبت انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی سرعت قابل نوجهی به خود گرفته است و در شش ماهه اول سال جاری ۵ انجمن صنفی جدید شروع به کار کرده اند و تقاضای دو شرکت دیگر در دست بررسی و اقدام است.

عباسی ادامه داد و گفت: ثبت ۵ انجمن صنفی جدید در ۶ ماهه اول امسال در حالی است که در کل سال ۹۲ چهار انجمن به ثبت رسیده بود.

وی با ابیان اینکه شوراهای اسلامی در کارگاه های بسیار بزرگ تشکیل می شوند، گفت: در کل استان تعداد ۶۰ شورای اسلامی کار داریم که قصد داریم در برنامه های بلند مدت این اداره کل، این تعداد را افزایش دهیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: هم اکنون در ۲۵۱ واحد کارگری استان نماینده کارگران داریم و تا به حال ۱۱۴ انجمن صنفی کارگری و کارفرمایی در استان به ثبت رسیده است.

وی در ادامه گفت: مذاکره کارفرما با نماینده کارگران به جای مذاکره با تک تک آنها، پذیرش بهتر تصمیمات کارفرما، کمک کارگران به فرآیند تولید و ایجاد دغدغه های یکسان بین کارگران و کارفرمایان از مزایای تشکل های کارگری است.

امراله عباسی، تشکل های کارفرمایی را در تهیه لوایح و طرح های مربوط به قوانین کار موثر دانست و گفت: قبول مسئولیت و همکاری با وزارتخانه ها و سازمانها در انجام وظایف محموله و آمادگی ارائه مشاوره، ایجاد ارتباط با تشکل ها و سازمانهای مرتبط با ظرفیت انجمن ها در داخل و خارج کشور و همکاری با تشکل های کارگری را از جمله مزایای تشکل کارفرمایی هست که می توان به آن اشاره کرد.

عباسی به مراحل تاسیس این تشکلها اشاره کرد و گفت: متقاضیان می توانند برایثبت تشکل کارگری و کارفرمایی، درخواست خو درا به همراه مدارک مبنی بر کارگر یا کارفرما بودن به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحویل نمایند و پیش نویس اساسنامه تشکل خود را مطابق مقررات تدوین کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: برگزاری مجمع عمومی، ارائه مدارک ثبت و درج آگهی انجام انتخابات در روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار را از دیگر مراحل تاسیس تشکل ها است.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی انتخابات دولت رشد شوراهای اسلامی شورای اسلامی کار و رفاه اجتماعی وزارتخانه کارگری تشکل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر