کد خبر: 208012 A

فرمانده انتظامی کردکوی خبر داد؛

متهم در کلاهبرداری‌های خود به یک شیوه عمل می‌کرد و با وضعیت ظاهری شیک و متشخص و با خودروی مدل بالا(هیوندا –AZARA) ابتدا اقدام به دو مرحله معامله جزئی با بازاریان به صورت نقدی می‌کرد و پس از جلب اعتماد آنان در مرحله سوم اقدام به معامله کلان کرده و با کشیدن چک بلامحل کلاه‌برداری می‌کرد.

فرمانده انتظامی کردکوی استان گلستان از دستگیری سارق کلاهبردار و اعتراف وی به ۱۱ فقره کلاهبرداری خبر داد.

به گزارش ایلنا از گرگان، سرهنگ " محمود علیفر " گفت: در پی مراجعه چندین نفر از بازاریان و کسبه به پلیس آگاهی و ارائه مرجوعه قضایی مبنی بر کلاهبرداری های کلان از آنان پرونده به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: از آنجایی که کلاه برداری از مالباختگان اکثریت به یک شیوه انجام شده بود پلیس آگاهی تحقیقات خود را پیرامون شناسایی متهم آغاز کرد و با توجه به اسناد و مدارک موجود در پرونده و اظهارات مالباختگان موفق به شناسایی مشخصات دقیق متهم شده و با به کار گیری منابع و مخبرین و هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه در شهرستان آمل دستگیر کرد.

سرهنگ علیفر افزود: متهم در کلاهبرداری های خود به یک شیوه عمل میکرد و با وضعیت ظاهری شیک و متشخص و با خودروی مدل بالا(هیوندا –AZARA(ابتدا اقدام به دو مرحله معامله جزئی با بازاریان به صورت نقدی می نمود و پس از جلب اعتماد آنان در مرحله سوم اقدام به معامله کلان کرده و با کشیدن چک بلامحل کلاه برداری می‌کرد.

به گفته وی، متهم در بازجویی های تخصصی به بیش از ۱۱ مورد کلاهبرداری به ارزش یک میلیارد ریال اعتراف کرد و پس از شناسایی دیگر مالباختگان پرونده تکمیل و متهم تحویل مقامات قضایی و سپس روانه زندان شد.

استان گلستان پلیس آگاهی چک دستور کار پلیس زندان اقدام مرحله متهم کلاهبرداری کردکوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر