خبرگزاری کار ایران

| 23:56   
کد خبر : ۱۳۸۷۹۷۲
در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

حقوق کارگران باید بر اساس تورم لحاظ شود

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تورم در کشور ۴۶ درصد است و با حقوق کارگران هم‌خوانی ندارد گفت: کارگران در وضعیت معیشتی خوبی قرار ندارند و دولت باید حقوق کارگران را بر اساس تورم پرداخت کند.

حقوق کارگران باید بر اساس تورم لحاظ شود

رحمت الله نوروزی با حضور در خبرگزاری ایلنای گلستان اظهار کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان می‌بایست اجرایی شود و هدف اصلی این طرح، ایجاد عدالت و برابری در پرداخت حقوق آنها است. دولت باید بودجه کافی برای متناسب‌سازی حقوق تمام بازنشستگان اختصاص دهد.

نوروزی ادامه داد: در قانون بودجه سالجاری پیش‌بینی شده است که ۷۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تأمین اجتماعی پرداخت شود و دولت موظف به پرداخت بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی شد.

وی تصریح کرد: در جلسات شورای سران قوا مسئله پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی مورد رسیدگی و تصویب قرار گرفت و رئیس جمهور دستورات خوبی صادر کرد.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس بیان کرد: مجوز تله کابین شهرستان علی آبادکتول گرفته شده است و بزودی پیمانکار آن مشخص می‌شود که کارهای قانونی آن در حال انجام است. احداث تله کابین در علی آباد کتول باعث رونق گردشگری گلستان خواهد شد.

وی ادامه داد: احداث تله کابین می‌تواند شهرستان علی آبادکتول را به قطب گردشگری استان گلستان تبدیل کند. تمامی الزامات محیط زیستی در اجرای این پروژه رعایت شده است.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری وهمدلی مسئولین و نمایندگان استان اقدامات مهمی در یک سال اخیر در زمینه های اقتصادی مانند طرح گردشگری آشوراده، پتروشیمی، خلیج گرگان و… اتفاق افتاده است. گلستان ظرفیت های بی نظیری در زمینه های مختلف دارد که می‌تواند درآمد سرانه استان را افزایش دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز