کد خبر: 106943 A

مدیرکل مدیریت بحران گلستان:

احتمال آتش‎سوزی طی روزهای آینده هم وجود دارد، به همین جهت از مسافران یا افرادی که در جنگل‌ها تردد می‎کنند درخواست می‎شود در این اوقات از سال ضمن رعایت نکات ایمنی از برافروختن آتش در جنگل‎ها، حریم جاده‎ها و تفرج‎گاه‎ها خودداری کنند.

ایلنا: مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: در بررسی‎های به عمل آمده مشخص شد که مهم‌ترین عامل آتش‌سوزی اخیر جنگل‎های گلستان عامل انسانی بوده است.
به گزارش ایلنا از گرگان، قاسم سمیعی اظهار داشت: احتمالا این آتش‎سوزی‎‌ها بر اثر سهل‎انگاری و بی‎اطلاعی رخ داده و با توجه به خشکسالی‎های اخیر شرایط برای توسعه حریق مهیا شده است.
وی تصریح کرد: متاسفانه گرما و وزش باد نیز در فرآیند توسعه حریق موثر بوده و به شعله‎ور‌تر کردن آن کمک کرده است.
سمیعی با اشاره وقوع حریق در جنگل‎های شهرستان علی‎آباد کتول افزود: با حضور به موقع نیروهای اطفا حریق دستگاه‎های عملیاتی، این آتش‎سوزی مهار شد.
وی ادامه داد: با توجه به گرمای هوا و عواملی که ذکر شد، احتمال آتش‎سوزی طی روزهای آینده هم وجود دارد، به همین جهت از مسافران یا افرادی که در جنگل‌ها تردد می‌‎کنند درخواست می‌‎شود در این اوقات از سال ضمن رعایت نکات ایمنی از برافروختن آتش در جنگل‎‌ها، حریم جاده‎‌ها و تفرج‎گاه‎‌ها خودداری کنند.
دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با اشاره به تمهیدات به عمل آمده برای مهار حریق پارک ملی گلستان تصریح کرد: از شروع این آتش‎سوزی، نیروهای امدادی و عملیاتی دستگاه‎های مرتبط از جمله محیط زیست، منابع طبیعی و ارتش در منطقه حاضر شدند و با تلاش آنان آتش‎سوزی به طور کامل مهار شد.
سمیعی یادآور شد: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی هم‌اکنون هیچ‎گونه حریقی در جنگل‎های استان وجود ندارد و فعلا اوضاع تحت کنترل قرار دارد.
وی با اشاره به نامه معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در زمینه آخرین اقدامات در عرصه حادثه آتش‎سوزی اخیر افزود: در این نامه خواسته شد، منطقه حداقل تا ۴۸ ساعت تحت قرنطینه باشد و نیروهای محلی نیز در این منطقه حساس تا رفع کامل تهدیدات ناشی از آتش‌سوزی مستقر باشند.
سمیعی ادامه داد: در این نامه، برای پیشگیری از تکرار آتش‎سوزی، بر پایش کامل منطقه از طریق مسیر هوایی و زمینی تاکید شده است.
وی اضافه کرد: هم‌اکنون نیرو‌ها در این منطقه حضور دارند تا زمان پایان عملیات اعلام شود.

آتش سوزی استان گلستان جاده جنگل شعله شورای هماهنگی مدیریت بحران مدیریت بحران مسافران منابع طبیعی وزش باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر