کد خبر: 682902 A

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج:

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج تاکید کرد که افزایش نرخ ارز سبب افزایش صادرات کالا و اقلام صادراتی در استان کهگیلویه و بویراحمد شده است.

به گزارش ایلنا از یاسوج، جبار کیانی در گفت و گو با برنامه رادیویی صبح یاسوج با تشریح وضعیت کنونی صادرات در استان کهگیلویه و بویراحمد، افزایش نرخ ارز و وجود تحریم‌ها را به سود صادرکنندگان این استان عنوان کرد.

وی گفت: اتفاقاتی که در سال‌جاری رخ داد و شرایط تحریم‌هایی که به فرصت هایی برای صادرات تبدیل شد و از سویی افزایش نرخ ارز هم کمک کرد تا محصولات ما در بازارهای دنیا خود را نشان دهند و ما بتوانیم ارز خوبی به کشور بازگردانیم.

این فعال اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه در سالجاری این استان در بخش صادرات شرایط خوبی را گذرانده است، خاطرنشانکرد: با ورود سیمان مارگون به موضوع صادرات، این استان در بخش صادرات شاهد رشد و افزایش آمارهای صادراتی بوده است.

کیانی پور افزود: محصولاتی از قبیل گیاهان دارویی و محصولات صنعتی مانند سیمان از استان کهگیلویه و بویراحمد به کشورهای اروپایی مانند آلمان، انگلیس، فرانسه و همچنین آسیای شرقی و عراق صادر می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان به موضوع مشکلات کنونی صادرات در کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد هم اشاره و اظهارداشت: صادرات در سراسر کشور دارای مشکلات متعددی می باشد و البته باوجود همین مشکلات، صادرات خوبی در این استان طی سالجاری انجام گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: مناسب نبودن زیرساخت‌های حمل و نقل و همچنین نحوه انتقال پول و تامین ارز مواد خام کالاهای صادراتی از مهمترین مشکلات کنونی در حوزه صادرات است.

کیانی افزود: بدلیل کاهش نرخ پول ملی و افزایش نرخ ارز شرایط خوبی برای صادرکنندگان ما به وجود آمد و پیش بینی می شود در سالجاری بیش از 10 میلیون دلار صادرات در استان کهگیلویه و بویراحمد داشته باشیم.

ارز استان کهگیلویه و بویراحمد رشد مشکلات افزایش نرخ ارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر