کد خبر: 675547 A

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از ادامه آتش سوزی جنگل های چرام این استان بعد از گذشت سه شبانه روز خبرداد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، عزت‌الله بهشتی‌فر در گفت و گو با برنامه رادیویی شبکه دنا با اظهار تاسف از اینکه آتش‌سوزی جنگل‌های ارتفاعات کوه سیاه در شش نقطه شروع و تاکنون ادامه دارد، اظهارداشت: برای خاموش کردن شعله‌های آتش در این ارتفاعات نیازمند همراهی و همکاری تمامی دستگاه‌های کشوری و لشکری هستیم.

وی گفت: تمامی نیروهای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرهای چرام و دهدشت برای خاموش کردن شعله‌های آتش ارتفاعات کوه سیاه چرام حضور داشته و متاسفانه 2 نفر از همکاران‌مان نیز در هنگام خاموش کردن این شعله‌ها مصدوم شده اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه براساس ماده 48 قانون حفاظت از جنگل‌ها تمامی دستگاه‌های کشوری و لشکری در هنگام خاموش کردن شعله های آتش در جنگلها و مراتع باید باهم همکاری کنند، خاطرنشان کرد: بیش از 40 ساعت است که همکاران ما در آن ارتفاعات که ارتفاعاتی سخت و شیب دار هم است حضور دارند.

بهشتی‌فر از نامه‌نگاری خود با مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد برای بسیج کردن دستگاه‌های لشکری و کشوری این استان برای حضور در ارتفاعات کوه سیاه چرام خبرداد و یادآورشد: نامه ای برای خاموش نمودن آتش در جنگل های کوه سیاه چرام روز گذشته به مدیریت بحران استانداری استان ارسال و ظاهرا 2 دستگاه وسیله نقلیه به شهرستان چرام عزیمت نموده است.

وی گفت: برای خاموش کردن آتش در این ارتفاعات نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌های لشکری و کشوری بوده و متاسفانه شعله‌های آتش همچنان در جنگل های ارتفاعات کوه سیاه شهرستان چرام روشن است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد همکاران وی تا خاموش کردن شعله های آتش در این ارتفاعات حضور داشته و آن ارتفاعات را ترک نخواهند کرد.

بهشتی‌فر افزود: نیاز به حضور نیروی انسانی در ارتفاعات کوه سیاه چرام وجود دارد و اکنون فرماندار این شهرستان به همراه جمعی از نیروهای جمعیت هلال احمر و محیط زیست هم در محل آتش سوزی حضور  دارد.

کیوان ضرغامی رئیس مسئول روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهگیلویه هم از طعمه حریق شدن 50 هکتار از جنگل‌های ارتفاعات کوه سیاه چرام  در سه شبانه روز گذشته خبر داد و اظهارداشت: آتش سوزی روبه گسترش بوده و نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها هستیم.

 

 

آتش سوزی استان کهگیلویه و بویراحمد جنگل شعله منابع طبیعی و آبخیزداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر