کد خبر: 667662 A

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد  از دستگیری آرایشگر زنی خبر داد که به صورت غیر مجاز اقدام به انتشار تصاویر مشتریان خود در شبکه‌های اجتماعی می‌کرد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، سرگرد روح‌الله شهبازی‌پور در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت احدی از شهروندان یاسوجی مبنی بر اینکه شخصی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی همسر وی در شبکه‌های اجتماعی کرده است، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های فنی صورت گرفته معلوم شد که صفحه ایجاد شده متعلق به یک سالن آرایش زنانه است که آرایشگر این سالن با ترفند‌هایی و با سوء‌استفاده از اعتماد مشتریان خود اقدام به تهیه عکس از آنان کرده سپس آنها را جهت تبلیغ سالن آرایش خود بدون رضایت مشتریان در صفحات شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کرد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با دستور مقام محترم قضایی، کارشناسان مربوط در محل حاضر و متهم را به این پلیس دلالت دادند . متهم ابتدا منکر قضیه شد و گفت عکس‌ها را با رضایت خود مشتریان منتشر می‌کردم.

وی افزود: سپس از حضور شاکی به همراه همسر خود و مشاهده مستندات پرونده، به بزه ارتکابی خود اعتراف که نهایتا گزارش پرونده به همراه متهم جهت ادامه مراحل به دادسرا ارسال شد.

این مقام  انتظامی در استان کهگیلویه و بویراحمد  در هشدار به شهروندان گفت: انتشار هرگونه عکس و کلیپ تحت هر عنوان و با هر منظوری بدون اجازه صاحب عکس و فیلم ممنوع بوده و جرم است و فرد باید در صورت شکایت در محاکم قضایی پاسخگو باشد.

رئیس پلیس فتای استان کهگیلویه و بویراحمد  در پایان ضمن یادآوری قانون جرایم رایانه‌ای از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با چنین مشکلاتی حضورا به مراکز پلیس فتا مراجعه کرده یا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir این پلیس را در جریان بگذارید تا از طریق قانونی به آن رسیدگی شود.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد رایانه شبکه های اجتماعی فتا فرماندهی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر