کد خبر: 658931 A

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد واحدهای صنعتی از چاه‌های آب شرب استفاده نکنند زیرا موجب کاهش سطح آب سفره‌های زیرزمینی و بروز زلزله می‌شود.

به گزارش ایلنا از یاسوج، علی‌محمد احمدی در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی استان، اظهار داشت: همه ما شرایط کنونی آب و نگرانی های مردمی را می دانیم و باید بفکر روزها و ماهها و سالهای آینده باشیم.

وی گفت: بدون شک در سالهای آینده درصورت ادامه روند کاهش بارشها مشکلات کمی و نبود آب شرب و کشاورزی  نگران کننده تر خواهد شد که می طلبد از هم اکنون تدابیر ویژه برای صرفه جویی در حوزه آب اندیشیده شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه واحدهای صنعتی در این استان از مصرف آب شرب بالایی هستند، اظهارداشت: استفاده از آب شرب برای واحدهای صنعتی در این استان ممنوع است.

احمدیگفت: نظارتها در این ارتباط بایستی نسبت به گذشته بیشتر و از مصرف واحدهای صنعتی از آب شرب جلوگیری شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: ادارات اراده جدی برای بارگذاری اطلاعات خود در سامانه سازمان برنامه و بودجه کشور داشته باشند و همچنین در زمینه واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی همت به خرج دهند.

احمدی گفت: اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی راهکار اصلی برای کاهش مشکلات اقتصادی کشور است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: هرگونه اختصاص اعتبار به  ادارات استان منوط به نام‌نویسی در این سامانه و بارگذاری اطلاعات در زمینه طرح‌های قابل واگذاری به بخش خصوصی است.

احمدی با تاکید بر اینکه عزم دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنین واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی راسخ و جدی است، خاطرنشانکرد: ادارات برای بارگذاری اطلاعات طرح‌های قابل واگذاری به بخش خصوصی دو هفته مهلت دارند و با نهادهایی که در این زمینه کوتاهی کنند به شدت برخورد می‌شود.

وی افزود: هر دو موضوع بارگذاری اطلاعات در سامانه سازمان برنامه  و بودجه کشور و همچنین واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی با جدیت در کشور و به تبع در استان پیگیری می‌شود.

احمدی با بیان اینکه در زمینه بارگذاری اطلاعات در سامانه سازمان برنامه  و بودجه اولویت با طرح‌های ملی است، یادآورشد: در این صورت می‌توان برای اجرای آنها از ظرفیت پیمانکاران و سرمایه‌گذاران غیربومی استفاده کرد.

وی خواستار جذب سرمایه گذاران از سوی مدیران اجرایی استان به صورت خودجوش و با هدف توسعه استان شد و تصریح کرد: بحث واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی در قالب اقتصاد مقاومتی یک فرصت و بستر مناسبی است که باید از آن به صورت بهینه استفاده شود.

مقام عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ادارات به طور مستمر نسبت به گزارش‌دهی در مورد واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی و همچنین بارگذاری اطلاعات در سامانه سازمان برنامه بودجه اقدام کنند.

 

زلزله سازمان برنامه و بودجه کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد مشکلات اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر