کد خبر: 632109 A

سرپرست دانشگاه یاسوج تاکید کرد:

سرپرست دانشگاه یاسوج تاکید کرد که محیط های دانشگاهی بایستی از مسائل سیاسی و قومی به دور باشد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، احمد عریان در آئین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد با برشمردن ویژگی‌های مدیران دانشگاهی، اظهارداشت: دانشگاه محیطی است که همواره باید از مسائل سیاسی و قومی به دور باشد و برای گزینش مدیران دانشگاهی علمی‌بودن، جوانی و پویایی فرای هر مساله دیگری باید در اولویت باشد.

وی با بیان اینکه همه ما باید به دنبال ایجاد دانشگاهی فرهیخته باشیم، خاطرنشان کرد:‌ برای رسیدن به دانشگاه رشدیافته باید از حاشیه‌های آسیب‌زا دوری کنیم.

سرپرست دانشگاه یاسوج با اظهار تاسف از نگاه‌های موجود به دانشگاه و مسئولیت‌های دانشگاهی در استان کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: دانشگاه یاسوج به عنوان دانشگاه مادر استان، نقش نظارت و ارزشیابی مهمی در آموزش عالی استان دارد.

عریان گفت: حضور یک عضو هیات علمی دانشگاه یاسوج به افزایش کیفی سطح علمی و آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد کمک خواهد کرد.

از اهداف دانشگاه علمی کاربردی فاصله گرفته ایم

سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با مهم‌دانستن وظیفه این دانشگاه گفت: قرار بوده و هست که این دانشگاه پل ارتباطی بین مهندسین نظری و استادکاران صنعتی باشد که از این هدف فاصله گرفته‌ایم.

امین موسائی افزود: اعتقاد دارم که اگر این دانشگاه به رسالت و ماموریت واقعی خویش بازگردد، هویت واقعی دانشگاه نمود پیدا خواهد کرد.

وی دانشگاه را کارخانه انسان‌سازی دانست و اظهارداشت: در یک کشور اسلامی، در کنار کارهای علمی مساله فرهنگ نیز نباید به فراموشی سپرده‌شود.

سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر نقش نظارتی این دانشگاه گفت: کیفی‌سازی، پایش مدرسان و اهمیت‌دادن به واحدهای کارورزی از اهم برنامه‌ها خواهد بود.

در پایان این مراسم از زحمات عباس ظریفی، رئیس سابق دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل و امین موسایی، عضو هیات علمی گروه مهندسی مکانیک دانشگاه یاسوج و دانش‌آموخته کشور آلمان، بعنوان سرپرست جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

آلمان تودیع و معارفه رئیس دانشگاه عضو هیات علمی دانشگاه کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر