کد خبر: 395492 A

نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس:

ایلنا: نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس گفت: همه پروژه‌های مهم در کهگیلویه بزرگ نیمه‌تعطیل یا تعطیل هستند.

عدل هاشمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در یاسوج گفت:‌ در سفر دولت به کهگیلویه و بویراحمد و براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، دولت‌مردان باید از پروژه‌های مهم راکد کهگیلویه بزرگ بازدید و وضعیت نهایی این پروژه‌ها را به مردم اعلام کنند.

هاشمی‌پور به برخی از پروژه‌های مهم راکد در کهگیلویه بزرگ اشاره کرد و افزود: از معادن فسفات چرام، بوکسیت سرفاریاب، نیترات دیشموک، پتروشیمی دهدشت، سیمان سپو دهدشت، گازرسانی به قلعه رئیسی و دیشموک، معادن و چاه‌های نفت بهمئی و برخی دیگر از پروژه‌ها بازدید می‌شود.

نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس افزود:‌ دولت باید در این سفر وضعیت نهایی برخی پروژه‌های مهم راکد گذشته را مشخص و به مردم منطقه نیز اطلاع دهد.

هاشمی‌پور با تشریح وضعیت کنونی حوزه انتخابیه در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه اقتصادی، خاطرنشان کرد: متاسفانه همه پروژه‌های مهم در کهگیلویه بزرگ تعطیل و راکد هستند.

وی گفت: تعطیلی این پروژه‌ها به بیش از 10 سال قبل تاکنون برمی‌گردد و برخی از آنها به 2 دهه نیز می‌رسد.

رئیس کمیته گاز و پتروشیمی مجلس از برخی تلاش‌های صورت گرفته در 2 ماهه اخیر برای آغاز فعالیت برخی از این پروژه‌ها خبرداد و گفت: با اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته، امیدواریم به زودی شاهد به ثمرنشستن این تلاش‌ها با آغاز فعالیت برخی پروژه‌ها باشیم.

به گزارش ایلنا، کهگیلویه بزرگ شامل چهار شهرستان کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده است..

جمعیت این شهرستان‌ها که همگی در منطقه گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد واقع شده‌اند به بیش از 250 هزار نفر می‌رسد که متاسفانه نرخ بیکاری در آنها نسبت به سایر شهرستان‌های این استان نگران کننده‌ است.

رکود اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر