کد خبر: 392931 A

مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:

مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: در طرح پیش بینی شده در بخش صنعت و کشاورزی گچساران برای دوره 20 ساله، 170 میلیون متر مکعب آب مورد نیاز بوده که 100 میلیون مترمکعب مربوط به بخش کشاورزی و 70 میلیون متر مکعب دیگر نیاز بخش صنعتی است.

علی لطفی به ایلنا از گچساران گفت: صنعت نفت و گاز شهرستان گچساران منابع بسیار غنی و در حال توسعه بوده که با مراکز پتروشیمی یک، دو و سه این شهرستان و صنایع پایین دستی که بنا به نیاز مستقر می شوند نیاز به منابع عظیم آب دارند.

وی پیش‌نیاز طرح‌های پتروشیمی بعد از گاز را آب عنوان و اظهار داشت: آب موردنیاز صنایع گچساران از آب روخانه زهره ، سد چم شیر و بخشی از سد مخزنی کوثر تامین می‌شود.

مدیرعامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: در بخش کشاورزی اراضی حوزه امام زاده جعفر(ع) ، اراضی حاشیه زهره و خان احمد ، خاک مستعد کشاورزی دارند که از حوزه زهره تامین شرب می شوند.

لطفی افزود: در خرداد امسال، پروژه آبرسانی به بخشی از اراضی گچساران توسط وزیر نیرو مورد بهره‌برداری واقع شد و فاز دوم  هم در نیمه دوم سال 95 اجرایی می‌شود که 95 درصد مطالعاتش صورت گرفته است.

این مسئول در کهگیلویه و بویراحمد گفت: عملیات اجرایی باقی مانده اراضی رودخانه زهره و آبخور سد چم شیر ، هم در دستور کار همکاران ما و در حد مطالعه است که در بخش صنعت و کشاورزی از این محل 170 میلیون مترمکعب آب تخصیص داده خواهد شد .

لطفی افزود: برای مصرف آب گچساران در حوزه های صنعت و کشاورزی از محل تنظیمی سد لحاظ شده و در زمان بهره برداری از سد چم شیر اجرا خواهد شد.

بخش کشاورزی صنعت کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر