کد خبر: 179422 A

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد:

متاسفانه تعامل مردمی در این استان با طلاب هم استانی کم است و از سویی طلاب هم استانی نیز رغبت چندانی برای حضور در بین مردم دیار خود را ندارند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه متاسفانه زحمات و تلاش های طلاب فراوان اما مبالغ دریافتی آنها در این ارتباط کم است، اظهارداشت: هزینه زحمات طلاب قابل قیاس با فوتبالیست ها به هیچ عنوان نیست.

" حجت الاسلام سیدجعفر مرتضوی " به ایلنا در یاسوج گفت: بسیاری از طلابی که در ایام مختلف سال به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد سفر و فرایض دینی را بجا می آورند متاسفانه از کمبود حمایت های مالی گله مندند.

وی با بیان اینکه بعنوان نمونه مبلغ پرداخت شده به برخی از طلاب در برخی از روستاهای کهگیلویه و بویراحمد در یکماه حدود ۶۰ هزار تومان بود، خاطرنشان کرد: تنها یک یا ۲ مورد از این طلاب مبلغی معادل ۳۰۰ تا ۴۰۰ چهار هزار تومان دریافت کردند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: متاسفانه تعامل مردمی در این استان با طلاب هم استانی کم است و از سویی طلاب هم استانی نیز رغبت چندانی برای حضور در بین مردم دیار خود را ندارند.

مرتضوی، تعداد طلاب کهگیلویه و بویراحمد در حوزه های علمیه قم و کاشان را حدود ۹۰۰ طلبه عنوان و یادآورشد: همه باید تلاش کنند تا طلاب هم استانی به حضور جهت انجام فرایض دینی ترغیب شوند.

وی گفت: حضور طلاب بومی در کهگیلویه و بویراحمد می تواند نسبت به طلاب غیربومی موثرتر باشد و از سویی این عزیزان نمی بایست دیار خود را فراموش کنند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۷۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوارد در این استان است، تصریح کرد: حدود ۶۰۰ روستا فاقد روحانی مستقر است.

تبلیغات اسلامی حوزه های علمیه قم کهگیلویه و بویراحمد طلاب روستا مرتضوی استانی زحمات قیاس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر