خبرگزاری کار ایران

| 14:12   
کد خبر : ۱۳۹۳۳۳۷
با حضور مسوولان کشوری و استانی:

مدیرکل ثبت و اسناد کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد + تصاویر

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب و از زحمات مدیرکل سابق تقدیر شد.

مدیرکل ثبت و اسناد کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد + تصاویر

به گزارش ایلنا از یاسوج، آیین تکریم و معارفه مدیران کل ثبت اسناد و املاک استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور صفدر کشاورز معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، محبوب افراسیاب رئیس کل دادگستری استان و جمعی از مسوولان استانی در محل سالن اجتماعات اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در این آئین گفت: تسریع در بروزرسانی فرآیند ثبت این استان نیازمند توجه ویژه مسوولان در سطح کلان است.

افراسیاب تاکید کرد: اکبریان مردی کار کُشته در حوزه ثبت اسناد و املاک است که با تسلط و مهارتی که دارد و با همراهی همکاران خود گام‌های اساسی در مکانیزه کردن و بروز کردن امورات ثبتی استان برخواهند داشت.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت:رما براساس اسناد بالادستی سند چشم انداز توسعه، قانون احکام دائمی توسعه کشور قوانین برنامه توسعه از جمله قانون پنج ساله برنامه هفتم توسعه که در حال تدوین در مجلس است باید فازها و فرآیندهای توسعه یافتگی را طی کنیم.

مقام ارشد قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: توسعه یافتگی به معنای رشد متوازن در پارامترهای توسعه از جمله تکنولوژی، صنعت و ورزش است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، مرکز ثقل توسعه یافتگی را توسعه قضایی دانست و گفت: با این توسعه، شما می‌توانید روابط سایر پارامترها را بهبود بخشید.

افراسیاب با اشاره به اینکه مرکز ثقل در جهت ثبت اسناد و دیجیتالی کردن این فرایند و به روز کردن مراودات حوزه ثبت بسیار مهم است، گفت: تا به‌روز نشویم در این حوزه امکان دسترسی به توسعه قضایی نیست.

رئیس شورای قضای استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ماده‌ی ۶۲ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه، اظهار داشت: با توجه به فرمایشات رهبری، این ماده مورد تأکید در قانون برنامه ششم توسعه است که اداره ثبت اسناد باید با تکالیف جدی و برنامه هدفدار در این حوزه پیشگام باشد.

افراسیاب گفت:در حوزه کیفری و حقوقی خدمات ثبت باید رسمی بوده و به راحتی قابل استناد باشد تا آثار و سطح قابل توجهی از دعاوی کیفری ما رفع با رعایت این مهم برطرف شود.

وی افزود: اگر آثار کیفری مُترتب باشد دیگر فردی نمی‌تواند با یک قرارداد عادی ملکی را به کسی انتقال دهد.

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر تکلیف قانونی برنامه ششم و هفتم مورد توجه ویژه قرار بگیرد موجب شکل‌گیری اهداف دائمی توسعه در حوزه ثبت اسناد می‌شود و برکات زیادی در حوزه اجتماعی را شاهد خواهیم بود.

افراسیاب با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف قوه قضائیه دستیابی به عدالت است، اظهار داشت: همکاری مطلوب و جامع با ثبت اسناد برای دادگستری و سایر نهادهای دولتی یک تکلیف است.

در پایان این مراسم سید حشمت الله اکبریان به عنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان منصوب و از زحمات زمان خوب مدیرکل سابق ثبت اسناد و املاک کهگیلویه و بویراحمد تقدیر شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز