خبرگزاری کار ایران

| 07:13   
کد خبر : ۱۳۶۶۲۶۰
رئیس دانشگاه یاسوج:

تمام دانشجویان ناآرامی‌های سال گذشته درحال تحصیل هستند

رئیس دانشگاه یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از درحال تحصیل بودن تمام دانشجویانی که در نا آرامی‌های سال گذشته مشارکت فعال داشتند خبرداد.

تمام دانشجویان ناآرامی‌های سال گذشته درحال تحصیل هستند

به گزارش ایلنا از یاسوج، "بهادر کرمی" در نشست رسانه‌ای درپاسخ به این سئوال که آخرین وضعیت دانشجویان شرکت کننده در اعتراضات سال گذشته به کجا انجامید؟ اظهار داشت: ۳۷ دانشجو در آن ناآرامی ها مشارکت داشتند که احکام ۳۵ نفر از آنان در مراحل بعدی بحالت تعلیق درآمد.

وی گفت: تنها ۲ دانشجو که در خوابگاه دانشجویی درگیری فعال‌تری داشتند برای یک ترم تعلیق شدند و سپس به دانشگاه بازگشتند.

رئیس دانشگاه یاسوج تاکید کرد: تمام دانشجویانی که برای آنان در آن زمان احکام قضایی صادر شد اکنون در حال تحصیل در رشته‌های دانشگاهی خود بوده و مشکلی در این ارتباط وجود ندارد. 

کرمی با بیان اینکه دانشگاه یاسوج جزء دانشگاه‌های سفید کشور در آن اعتراضات بود، یادآورشد: تنها دو_سه روز سر و صدای یک ساعت تا یک ساعت‌و‌نیم داشتیم اما رسانه‌های خارجی آن را بسیار بزرگ نشان دادند.

وی افزود: هیچ‌گونه حُکم تعلیق و راه ندادن ورود به کلاس و موارد این چنینی نداشتیم و تنها در حد کنترل، در حدود دو سه روز، ممنوعیت از خوابگاه داشتیم البته آن دو_سه نفر هم، درگیری‌هایی نیز در خوابگاه داشتند که برای آنها احکام انضباطی زدیم و البته هیچکدام از آمارهایی که درخصوص دانشجویان منتشر شد صادق نبود.

کرمی در پاسخ به سئوال دیگری درخصوص عفاف و حجاب در دانشگاه یاسوج هم ادامه داد: دانشگاه، محیطی است که قوانین خاصی در زمینه عفاف و حجاب بر آن حاکم است.

وی بابیان اینکه ما موظف به رعایت آیین‌ نامه‌های مختلف عفاف و حجاب وزارت علوم هستیم، اظهار داشت: در سطح دانشگاه، اگر ببینیم دانشجویی رعایت ظاهر و پوشش را نمی‌کند ابتدا وظیفه داریم فقط تذکر دهیم.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: اگر دانشجو رعایت نکردن ظاهر و پوشش خود را تکرار کند ضمن تذکر، به حوزه دانشجویی برای مذاکره حضوری معرفی می‌شود و اگر باز هم تکرار کرد، بعد از اینکه با خود او صحبت می‌شود، موضوع به خانواده او هم اطلاع داده خواهد شد.

کرمی تاکید کرد هنوز به مرحله‌ای نرسیده‌ایم که دانشجویی را در دانشگاه یاسوج بدلیل پوشش به کمیته انضباطی معرفی کنیم.

وی با اظهار تأسف از اینکه متأسفانه برخی دانشجویان این دانشگاه تحت تأثیر رعایت نشدن عفاف و حجاب در پارک ولایت یاسوج که در نزدیک دانشگاه قرار می‌گیرند و حجاب را رعایت نمی‌کنند، یادآور شد: پوشش در دانشگاه اصلاً قابل قیاس با پوشش در بیرون از دانشگاه نیست.

رئیس دانشگاه دولتی یاسوج گفت: مشکل ما این است که دانشجو در داخل دانشگاه کاملاً رعایت می‌کند اما در بیرون با محیطی روبرو می‌شود که چارچوب‌ها در آن رعایت نمی‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز