کد خبر: 117445 A

معتمد عشایر کهگیلویه و بویراحمد هشدار داد:

عده ای از مسوولان استان خوزستان از روی ندانم کاری و ناآگاهی قصد دارند یکی از مهمترین مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد را از تقسیمات استانی ما جدا نموده و به استان خودشان ملحق کنند.

ایلنا: نماینده معتمد عشایر کهگیلویه و بویراحمد از طرح نادرست جدایی احتمالی منطقه عشایری حدفاصل ۲ رودخانه «زهره و خیرآباد» گچساران این استان به استان خوزستان خبرداد و تاکید کرد که اجازه نمی‌دهیم این منطقه عشایری از استانمان جدا شود.

«نادر نادری» در گفت‌و‌گو با ایلنا از یاسوج گفت: عده‌ای از مسوولان استان خوزستان از روی ندانم کاری و ناآگاهی قصد دارند یکی از مهم‌ترین مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد را از تقسیمات استانی ما جدا نموده و به استان خودشان ملحق کنند.

وی با بیان اینکه رودخانه‌ها بعنوان یکی از مهم‌ترین ملاک‌های تقسیمات کشوری همواره مدنظر مسوولان است، اظهارداشت: رودخانه‌های «زهره و خیرآباد گچساران» نیز در این بین نقش انکارناپذیری در مشخص شدن مرز کهگیلویه و بویراحمد با استان خوزستان دارد.

نماینده معتمد عشایر کهگیلویه و بویراحمد افزود: این ۲ رودخانه متعلق به ایلات و طوایف این استان است و معنایی ندارد عده‌ای نابخردانه قصد جدایی منطقه عشایری آن را داشته باشند.

نادری، از نگرانی گسترده جامعه عشایری گهگیلویه و بویراحمد در این ارتباط خبرداد و یادآورشد: به آقایانی که چنین موضوعی را طرح و پیگیر جدایی منطقه عشایری حدفاصل ۲ رودخانه عنوان شده هستند اعلام می‌داریم که در مقابل این حرکت نادرست می‌ایستیم و اجازه نمی‌دهیم این منطقه عشایری از کهگیلویه و بویراحمد جدا و به استان خوزستان ملحق شود.

وی گفت: این منطقه عشایری مرز شهرستان‌های گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد و بهبهان استان خوزستان است که صد‌ها سال است محل سکونت و چراگاه‌های عشایری کهگیلویه و بویراحمد است.

این نماینده معتمد عشایر کهگیلویه و بویراحمد از مکاتبات گسترده جامعه عشایری این استان با مسوولان مرتبط استانی و کشوری خبرداد و تاکید کرد که عشایر این خطه، اجازه جدایی منطقه عشایری خود و ملحق شدن آن به استان خوزستان را نمی‌دهند.

نادری افزود: از مسوولان مرتبط مصرانه خواهش داریم برای جلوگیری از نارضایتی و نگرانی‌های احتمالی آینده، به مسوولان طراح در استان خوزستان هشدار دهند.

استان خوزستان استان کهگیلویه و بویراحمد جامعه زهره کهگیلویه و بویراحمد جدایی عشایر گچساران مسوولان عشایری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر