کد خبر: 106874 A

استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با ایلنا:

بحثسردسیری – گرمسیری ساخته و پرداخته افراد مغرض است که امروزه در عالم واقع وقتی مردم استان در فقر و توسعه نیافتگی می‌سوزند چنین نگاه‌هایی باعثتشدید درد توسعه نیافتگی می‌شود.

ایلنا: استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد ساعاتی پس از جلب نظر اعتماد رئیس جمهور و هیات دولت برای تصدی این مسئوولیت به درخواست ایلنا از یاسوج برای تشریح برخی دیدگاه‌های خود در خصوص توسعه استان و مسائل مربوط به آن به صورت گذرا پاسخ گفت.

«موسی خادمی» در گفت‌و‌گو اختصاصی با خبرنگار ایلنا از یاسوج با بیان اینکه با تمام توان در خدمت توسعه استانمان خواهم بود گفت: نیروی انسانی و آن‌هم از نوع تحصیل کرده و صاحب مهارت آن مهم‌ترین عامل توسعه هر جامعه‌ای است و بر همین اساس تمام نیروهای استان را سرمایه‌های ارزشمندی می‌دانم که اگر از آن‌ها به‌خوبی و در جای خود در راستای توسعه استان استفاده کنیم کفران نعمت نکرده‌ایم.

استاندار جدید استان تصریح کرد: استان ما بحمدالله از چنین سرمایه‌های فراوان برخوردار است و اولویت اول در استفاده از مدیران، نیروهای بومی استان خواهد بود.

وی تاکید کرد: برای کمک به توسعه استان دست مساعدت و همکاری به سوی تمام مردم، نخبگان، گروه‌های سیاسی، افراد صاحب نفوذ، گروه‌های مرجع اجتماعی و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی دراز می‌کنم و دست همه کسانی که مرا در این مسیر یاری نمایند به گرمی می‌فشارم.

خادمی همچنین با اشاره به برخی مخالفت‌های صورت گرفته با انتصاب وی به عنوان استاندار استان گفت: از مخالفان تشکر می‌کنم و هیچ ناراحتی و گلایه‌ای از آن‌ها ندارم، چرا که مخالفت، نقد و اظهار نظر حق طبیعی تمام افراد در یک جامعه مدنی است. مردم، گروه‌های سیاسی و نخبگان باید در امور مهم به سرنوشت خود مشارکت کنند، نقش داشته باشند و اظهار نظر کنند.

اولین استاندار دولت تدبیر و امید در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برخی گروه‌های سیاسی که با آن‌ها هم قرابت فکری دارم دوستان دیگری را برای تصدی مسئولیت استانداری پیشنهاد کرده بودند گفت: همه افراد پیشنهاد شده از بزرگان و سرمایه‌های انسانی مورد احترام و مورد اعتماد بخش کثیری از مردم هستند و برای همه این عزیزان احترام فراوان قائل بوده و هستم.

وی تاکید کرد: اختلاف سلیقه‌ای که در مکانیسم پیشنهاد عزیزانی برای تصدی مسئولیت استانداری استان پیش آمد به هیچ عنوان به معنای وجود اختلاف بنیادی در بین حامیان دولت تدبیر و امید نبوده و نیست.

خادمی با اشاره به اجماع نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در معرفی استاندار استان خاطرنشان کرد: اجماع نمایندگان استان در تعیین یک گزینه بومی برای استاندار نشانه‌های خوبی از امکان کار جمعی در استان است و توفیق عملی این اجماع می‌تواند مشوقی برای همه ما‌ها باشد که انشاء الله در سطوح گسترده‌تر با همدلی و تشکیک مساعی و تاکید بر روی مشترکات در راستای منافع استان گام برداریم هرچند ممکن است در مواردی هم با هم اختلاف سلیقه داشته باشیم.

استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد شدید از مباحثقومی و قبیله‌ای و سردسیری و گرمسیری در استان افزود: خود را استاندار تمام استان می‌دانم و هیچ اعتقادی به مباحثواهی گرمسیری و سردسیری و موضوعات طایفه‌ای و قومی ندارم.

وی با بیان اینکه هیچ طایفه و شهرستانی را بر طایفه و شهرستانی دیگر ترجیح نمی‌دهم ادامه داد: اصولا به دنبال ارائه الگویی از مدیریت هستم که این نوع نگاه و نگرش‌های غلط را حذف یا کمرنگ نماید.

خادمی تصریح کرد: بحثسردسیری – گرمسیری ساخته و پرداخته افراد مغرض است که امروزه در عالم واقع وقتی مردم استان در فقر و توسعه نیافتگی می‌سوزند چنین نگاه‌هایی باعثتشدید درد توسعه نیافتگی می‌شود.

استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد بافت اجتماعی استان را متشکل از طوایف مختلف دانست که در دل خود حاوی فرصت‌هایی برای توسعه استان می‌تواند باشد و گفت: متاسفانه بخش‌های تهدید آمیزی هم در دل آن نهفته است که بر همه مردم بویژه نخبگان است که این تهدیدات را شناسایی و آن‌ها را حذف یا کاهش دهند.

وی با تاکید بر ارائه خدمات دستگاههای اجرایی بدون توجه به مسائل شهرستانی و قومی و قبیله‌ای در استان افزود: در انجام وظایف اجرایی و ارائه خدمات عمومی به مردم اجازه نخواهیم داد هیچ مسئول و دستگاهی به گرایش‌های سیاسی، طایفه‌ای و یا شهرستانی شهروندان را در این موضوع دخالت دهند مجموع دستگاه‌های اجرایی موظف به ارائه خدمات یکسان به همه مردم استان هستند.

خادمی خطاب به همه مردم استان تصریح کرد: همه ما از یک استان هستیم و در درون یک کشتی نشسته‌ایم. من نیز خود را متعهد می‌دانم که به تمام شهرستان‌ها و مناطق استان نگاه یکسان داشته باشم و دارم.

استان کهگیلویه و بویراحمد جامعه دستگاه های اجرایی دولت فقر کشتی کهگیلویه و بویراحمد گروه های سیاسی مجلس شورای اسلامی نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر