کد خبر: 326183 A

مسابقات کشتی فرنگی جایزه بزرگ باکو؛

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی جایزه بزرگ باکو 6 فرنگی‌کار دیگر کشورمان راهی نیمه‌نهایی شدند.

به گزارش ایلنا، در ادامه مسابقات کشتی فرنگی جایزه بزرگ باکو که از صبح امروز در آذربایجان آغاز شده است، 6 فرنگی‌کار دیگر کشورمان با برتری مقابل حریفان راهی نیمه‌نهایی شدند که با احتساب حضور بویری و طاهری در نیمه‌نهایی وزن 75 کیلوگرم، ایران 8 فرنگی‌کار در مرحله نیمه‌نهایی اوزان هشت‌گانه خواهد داشت.

از مهم ترین حوادث این مسابقات می‌توان به پیروزی محمدعلی گرایی، کشتی‌گیر جوان کشورمان در وزن 66 کیلوگرم مقابل هانسو ریو، قهرمان کره‌های جهان در سال 2014 و نایب‌قهرمان 2015 جهان اشاره کرد.

* نتایج فرنگی‌کاران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

57 کیلوگرم:

محسن حاجی‌پور در دور نخست با نتیجه 6 بر 2 مغلوب جسه تیلیکه، دارنده مدال برنز جوانان جهان از آمریکا شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد، از گردونه مسابقات کنار رفت.

مهرداد مردانی دیگر نماینده کشورمان در این وزن با نتیجه 8 بر 4 مقابل المورات تاسمرادوف، قهرمان آسیا و نفر سوم جهان از ازبکستان شد که با توجه به حضور حریفش در فینال به گروه شانس مجدد رفت.

حریفان کشتی‌گیران کشورمان در نیمه‌نهایی با هم روبرو شدند که تاسمرادف، تیلیکه را شکست داد و فینالیست شد.

66 کیلوگرم:

مهدی زیدوند در دور اول با نتیجه 6 بر یک از سد علی ارسلان دیگر نماینده کشورمان گذشت. وی در دور بعد نیز با نتیجه 6 بر 4 استوان لوای، دارنده مدال برنز بازی‌های اروپایی از اسلواکی را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد.

محمدعلی گرایی دیگر نماینده کشورمان در این وزن با نتیجه 4 بر یک مقابل هانسو ریو، قهرمان و نایب قهرمان جهان و نفر اول بازی‌های آسیایی از کره ‌جنوبی به برتری دست یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 3 بر 2 پان ژنگ از چین را شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت.

71 کیلوگرم:

افشین بیابانگرد در دیدار اول با نتیجه 5 بر صفر از سد پت اسمیت از آمریکا گذشت، اما در دور دوم با نتیجه 7 بر یک مغلوب فرانک استابلر، قهرمان 2015 جهان در وزن 66 کیلوگرم از آلمان شد و برای ادامه کار باید متظر حضور حریفش در فینال باشد.

فرشاد بلفکه دیگر نماینده کشورمان در این وزن مقابل ارسلان تساریف قهرمان آسیا از قرقیزستان با نتیجه 6 بر 4 به برتری دست یافت، اما در این مرحله با نتیجه 5 بر صفر مغلوب بالینت کورپاسی، نایب قهرمان بازی‌های اروپایی از مجارستان شد.

75 کیلوگرم:

پیام بویری با نتیجه 7 بر صفر کارلوس مونوز (کلمبیا) را شکست داد و در دور بعد هم با نتیجه 8 بر صفر عزیز بیکوف از قرقیزستان را برد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی در این مرحله با نتیجه 4 بر 3 از سد طاهری گذشت و فینالیست شد.

رامین طاهری دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دیدار اول با نتیجه 3 بر صفر توردیف از ازبکستان را شکست داد و حریف بویری در نیمه‌نهایی شد که با نتیجه 4 بر 3 مغلوب بویری شد.

80 کیلوگرم:

یوسف قادریان، ویکتور ساسونوفسکی، نایب قهرمان جهان از بلاروس را 4 بر یک برد تا شکست مرحله نیمه‌نهای مسابقات جهانی را جبران کرده باشد، اما در مرحله بعد با نتیجه 8 بر 4 مغلوب الوین مورس علی‌یف، قهرمان بازی‌های اروپایی و نفر سوم 2014 جهان از آذربایجان شد.

85 کیلوگرم:

سامان عزیزی در دور اول با نتیجه 4 بر یک مغلوب ژان بلنیوک قهرمان جهان از اوکراین شد.

مجتبی کریم‌فر، دیگر نماینده کشورمان در این وزن نورسلطان تورسونوف از قزاقستان را با نتیجه 5 بر صفر برد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 10 بر 2 رستم آساکالوف، نایب قهرمان جهان از ازبکستان را شکست داد. آساکالوف در مسابقات جهانی 2015 اخلاقی را شکست داده بود. کریم‌فر در مرحله نیمه‌نهایی با ژان بلنیوک قهرمان جهان از اوکراین دیدار خواهد کرد.

حسین نوری به مصاف حبیب الله اخلاقی رفت که با نتیجه 2 بر یک برد از سد نفر سوم جهان گذشت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 4 بر صفر رامسین عزیزسیر از آلمان را شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. نوری در این مرحله با داوید چاک وتادزه، قهرمان بازی‌های اروپایی از روسیه دیدار می‌کند.

98 کیلوگرم:

مهدی علیاری با نتیجه 5 بر 2 در دیدار نخست مقابل جوزف راو، قهرمان بازی‌های پان امریکن از آمریکا به برتری دست یافت و سپس با پیروزی 6 بر 2 مقابل اورخان نوری‌یف، قهرمان جوانان جهان از آذربایجان گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی در این مرحله با دی ژیائو، نایب قهرمان آسیا و بازی‌های آسیایی از چین دیدار خواهد کرد.

130 کیلوگرم:

مهدی نوری در دور اول با نتیجه 5 بر 2 مغلوب ویتالی ایلنیتسکی روسیه شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد مقابل تینالی‌یف از گردونه مسابقات کنار رفت. بهنام مهدی‌زاده، دیگر نماینده سنگین‌وزن کشورمان با نتیجه 2 بر صفر مرادجان تویمب از تاجیکستان را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله با صباح شریعتی، کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل آذربایجان مبارزه خواهد کرد.

حاجی پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر