کد خبر: 117193 A

جلسه کمیته فنی فیلا برگزار شد؛

جلسه کمیته فنی فدراسیون جهانی کشتی در حالی در شهر لوزان سوئیس برگزار شد که پیش‌نویس دسته بندی وزن‌های آزاد و فرنگی اعلام شد.

جلسه کمیته فنی فدراسیون جهانی کشتی در حالی در شهر لوزان سوئیس برگزار شد که پیش‌نویس دسته بندی وزن‌های آزاد و فرنگی اعلام شد.

به گزارش ایلنا، در این نشست پیش نویس اوزان کشتی آزاد در المپیک ۵۷-۶۵ - ۷۵-۸۶ - ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم و کشتی فرنگی وزن‌های ۶۰-۶۸ - ۷۷-۸۸ - ۱۰۰ و ۱۳۰ کیلوگرم با توجه به پیشنهادات ارائه شده تهیه شد.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا رقابت‌های جهانی در هشت یا نه وزن برگزار شود که در کشتی آزاد ۶۱-۷۰ و ۸۰ کیلوگرم و در کشتی فرنگی ۶۴ و ۷۲ و ۸۲ کیلوگرم پیشنهاد شده به اوزان مدنظر اضافه شود.

تصمیم فیلا برگزاری رقابت‌ها با اوزان جدید از رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۵ میلادی در آمریکا است اما کمیته فنی پیشنهاد داد که این دسته بندی در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۴ میلادی ازبکستان اجرایی شود که قرار است فدراسیون جهانی در این زمینه تصمیم‌گیری کند.

در این جلسه همچنین برگزاری رقاب‌های هر وزن در ۲ روز و فاصله ۳۰ دقیقه بین هر مسابقه پیشنهاد شد که این موضوع تاکنون به تأیید نرسیده است.

همچنین در این جلسه پیشنهاد شد قرعه‌کشی به صورت دستی و نه رایانه‌ای انجام شود و ورزشکاران با توجه به رتبه سال قبل رقابت‌های جهانی در دو گروه قرار گیرند به این ترتیب که نفر اول و دوم رقابت‌های جهانی سال گذشته به عنوان سرگروه انتخاب شوند و سایر کشتی گیران به ترتیب در گروه‌های فوق قرار گیرند.

پیشنهاد دیگر آغاز مسابقات از ساعت ۱۱ صبح و برگزاری مسابقات هر وزن در دو روز است.

در این نشست همچنین پیشنهاد شد اختلاف امتیاز برای فرد برنده در کشتی آزاد به ۸ و در کشتی فرنگی به ۱۰ امتیاز اختلاف افزایش یابد و تغییراتی در زمینه افزایش کسب امتیاز فنون پرتابی(از بالا به پایین) در کشتی آزاد به ۴ و در کشتی فرنگی به ۵ امتیاز نیز پیشنهاد گردید.

افزایش اوزان کشتی جوانان از ۸ به ۱۰ وزن پیشنهاد داده شده که در کشتی آزاد وزن های ۵۰-۵۷ - ۶۱-۶۵ - ۷۰-۷۵ - ۸۰-۸۶ - ۹۷ و ۱۲۰ کیلوگرم و فرنگی ۵۲-۶۰ - ۶۴-۶۸ - ۷۲-۷۷ - ۸۲-۸۸ - ۱۰۰ و ۱۳۰ کیلوگرم پیشنهاد شد.

البته این مسائل توسط کمیته فنی پیشنهاد شده و در صورت تأیید هیأت رئیسه فدراسیون جهانی کشتی اجرایی می‌شود.

المپیک رایانه رقابت کشتی کشتی آزاد کشتی آزاد و فرنگی کشتی فرنگی وزن جلسه ازبکستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر