کد خبر: 117169 A

یونسی:

ورزش باستانی ایرانی یادآور تمدن چندین هزار ساله ایرانیان و حامل ارزش‌های انسانی و آسمانی است. ایرانیان با این ورزش روح و جسم خود را تربیت می‌کنند.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: کشتی پهلوانی، تنها ورزشی است که پیام‌آور ارزش‌های اسلامی و انسانی است.

به گزارش ایلنا‏، حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی در اختتامیه مسابقات کشتی پهلوانی و زورخانه‌ای با قدردانی از تمام عوامل و مسئولان برگزارکننده، اظهار کرد: خوشبختانه توسط یک ایرانی(مهرعلیزاده) کشتی پهلوانی دوباره بازآفرینی شد و رونق خاصی گرفت، زیرا این ورزش، ورزشی معنوی و اسلامی است.

وی با بیان اینکه «به جرأت می‌توان گفت از میان تمام ورزش‌های جهانی و بین‌المللی تنها کشتی پهلوانی است که پیام‌آور ارزش‌های اسلامی و انسانی است»، ادامه داد: این ورزش، ورزش باستانی ایرانی یادآور تمدن چندین هزار ساله ایرانیان و حامل ارزش‌های انسانی و آسمانی است. ایرانیان با این ورزش روح و جسم خود را تربیت می‌کنند.

مشاور رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: با تقویت جسم و جان، شخصیت‌ها و پهلوانانی همچون رستم به میدان می‌آیند. این ورزش الگوهایی همچون پوریای ولی و تختی دارد. پهلوانان این رشته سفیران صلح، آزادی، اخلاق و انسانیت هستند.

وی با بیان اینکه «دولت مصمم است ورزش‌های باستانی و پهلوانی را به طور جدی حمایت کند و ترویج دهد»، اظهار کرد: امیدوارم با تلاش تمام مسئولان کشتی پهلوانی بصورت جهان‌شمول‌تر برگزار شود.

اخلاق ارزش های اسلامی ایران باستانی تمدن جهان دولت رئیس جمهور رییس جمهور علی یونسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر