کد خبر: 179436 A

پس از برگزاری رقابت های انتخابی؛

جلسه شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی به منظور بررسی وضعیت نفرات این تیم برای حضور در مسابقات جهانی و آسیایی با حضور تمامی اعضا در خانه کشتی تهران برگزار شد.

جلسه شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی به منظور بررسی وضعیت نفرات این تیم برای حضور در مسابقات جهانی و آسیایی با حضور تمامی اعضا در خانه کشتی تهران برگزار شد که در این نشست مقرر شد امید نوروزی، سعید عبدولی و بشیر باباجان‌‎زاده با مدعیان اوزان خود مجددا کشتی بگیرند.

به گزارش ایلنا، مصوبات این جلسه که پس از مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در قزوین برگزار شد، به شرح زیر است:

مطابق تصمیم جلسه ۲۱ خردادماه شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی کشور، حمید سوریان به اتفاق شیرزاد بهشتی طلا و ایمان داودی در رقابت های بین‌المللی پیتلاسینسکی لهستان حضور یافته و نفر یا نفرات دارای عملکرد برتر در رقابت های یاد شده، برای حضور در رقابت های جهانی و بازی‌های آسیایی مورد نظر قرار گیرند. ضمن اینکه عملکرد محمد نوربخش و فرشاد عیسوند نیز در وزن ۵۹ کیلوگرم در تورنمنت‌های بین‌المللی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

با توجه به ارائه مستندات پزشکی لازم از سوی امید نوروزی در خصوص عدم امکان ادامه دادن به رقابتهای انتخابی، وی بزودی با نفر دوم رقابتهای انتخابی تیم ملی مصاف کرده و در صورت پیروزی، بر مبنای اصل پیروزی ۲ از ۳ مسابقه، با نفر اول رقابتهای انتخابی تیم ملی مبارزه می‌کند. در صورت عدم پیروزی امید نوروزی بر نفر دوم رقابتهای انتخابی تیم ملی، نفر دوم به همراه نفر اول رقابتهای تیم ملی به عنوان همراه به مسابقات جهانی اعزام خواهد شد. البته رقابتهای یاد شده با دو کیلوگرم ارفاق وزن برگزار می‌شود.

از سویی دیگر مقرر شد در وزن ۷۱ کیلوگرم با توجه به تقاضای سعید عبدولی برای حضور در این وزن، افشین بیابانگرد و سعید عبدولی در رقابتهای پیتلاسینسکی لهستان حضور یافته و عملکرد نفرات مذکور مبنای انتخاب کادر فنی برای رقابتهای جهانی و بازی‌های آسیایی باشد.

البته با توجه به حضور سعید عبدولی در وزن ۷۱ کیلوگرم، هادی علیزاده، پیام بویری، فرشاد علیزاده و یوسف اخباری در وزن ۷۵ کیلوگرم بزودی به صورت دوره‌ای با یکدیگر رقابت کرده و عملکرد نفر یا نفرات برتر مبنای اصلی انتخاب آنها برای حضور در رقابتهای جهانی وبازیهای آسیایی خواهد بود.

بشیر باباجان زاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم نیز با توجه به پذیرش مستندات لازم از سوی کمیته پزشکی، وی با امیر قاسمی منجزی روبرو می‌شود و در صورت پیروزی، با مهدی نوری کشتی خواهد گرفت. در صورت پیروزی باباجان ‌اده در دو مبارزه، وی می‌تواند بر مبنای قاعده ۲ پیروزی در ۳ مسابقه با بهنام مهدی‌زاده رقابت کند. در صورت عدم موفقیت باباجان‌زاده در این رقابت ها، منجزی با نوری رقابت کرده و نفر برتر به عنوان همراه، به مسابقات جهانی اعزام خواهد شد. در صورت عدم پیروزی بشیر باباجان‌زاده بر مهدی نوری، وی(نوری) از امتیاز همراهی تیم ملی در رقابتهای جهانی برخوردار می‌شود.

تاریخ برگزاری رقابتهای انتخابی درون اردویی در اوزان ۶۶،۷۵ و ۱۳۰ کیلوگرم متعاقبا اعلام می‌شود.

ضمن اینکه اسامی اصلی و نهایی کشتی گیران و مربیان تیم ملی شرکت کننده در رقابتهای جهانی حداکثر ۱۵ روز مانده به رقابتهای مذکور اعلام خواهد شد.

مبنای اصلی پوشیدن پیراهن تیم ملی در رقابت های جهانی، نتایج حاصل از انتخابی تیم ملی(انتخابی تیم ملی در قزوین و انتخابی درون اردویی) بوده اما رعایت نظم اردویی، رسیدن به شرایط روانی، فنی و جسمانی لازم و همچنین عدم آسیب دیدگی جدی نیز در انتخاب نهایی کادر فنی موثر خواهد بود.

آسیب دیدگی بازی تیم ملی تیم ملی کشتی فرنگی تیم های ملی کشتی رقابت کشتی کشتی فرنگی لهستان وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر