کد خبر: 187613 A

کشتی آزاد جام سرکسیان؛

حسن مرادقلی در وزن ۶۱ کیلوگرم، پیمان یاراحمدی در وزن ۷۰ کیلوگرم و سید رضا موسوی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم فردا به مصاف حریفان خود می روند.

محمد مکتب دار آزادکار وزن های ۷۴ کیلوگرم کشورمان با شکست حریف گرجستانی به مدال طلای رقابت های بین المللی جام استفان سرکسیان ارمنستان دست یافت و امیر محمدی در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در رقابت های چهار وزن اول این مسابقات که از صبح امروز(شنبه) با حضور کشتی گیرانی از نه کشور و با جایزه ۶۰ هزار دلاری در شهر واندازور آغاز شده است، در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد مکتب دار در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر بر آرگیشتی آبگاریان از ارمنستان غلبه کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۵ برابر استانیسلوف خاچیروف از روسیه به برتری رسید. مکتب دار در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه ۷ بر ۲ بر گیا چیالادزه از اوکراین را شکست داد و راهی دیدار پایانی شد. وی در دیدار فینال با نتیجه ۶ بر یک مقابل جامبر کاولاشویلی از گرجستان پیروز شد و طلایی شد.

امیر محمدی در وزن ۹۷ کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۱۳ بر ۲ برابر ویکتور کازاشویلی نایب قهرمان جوانان جهان از ارمنستان به برتری رسید. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۸ بر صفر از سد ادگار ینوگیان نفر سوم اروپا و نایب قهرمان سال گذشته جام سرکیسیان گذشت و فینالیست شد. محمدی در دیدار پایانی با نتیجه ۷ بر یک برابر الیزبار اودیخادزه از گرجستان نتیجه را واگذار کرد و صاحب مدال نقره شد.

تیم ایران امروز در دو وزن دیگر نماینده ای نداشت. حسن مرادقلی در وزن ۶۱ کیلوگرم، پیمان یاراحمدی در وزن ۷۰ کیلوگرم و سید رضا موسوی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم فردا به مصاف حریفان خود می روند.

ارمنستان جهان رقابت روابط عمومی روسیه فدراسیون کشتی کشتی گرجستان نیمه نهایی وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر