کد خبر: 152062 A

کشتی آزاد جام دیمیتریف – روسیه؛

در پایان رقابت‌های کشتی آزاد جام دیمیتریف تیم منتخب ایران صاحب سه مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز شد.

در پایان رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام دیمیتریف در رده ای سنی جوانان، که روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری در شهر یاکوتسک روسیه برگزار شد، تیم منتخب ایران صاحب سه مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز شد.

به گزارش ایلنا، در رقابت‌های روز دوم که از صبح امروز در شهر یاکوتسک آغاز شده بود، رضا اطری در وزن ۵۵ کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن ۶۶ کیلوگرم و امین طاهری در وزن ۱۲۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند و مجتبی گلیج در وزن ۸۴ کیلوگرم به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم رضا اطری در دورهای اول و دوم با نتایج مشابه ده بر صفر کشتی گیرانی از ترکیه و روسیه را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی در حالی که کشتی گیر روس به شدت از سوی تماشاگران تشویق می شد در یک کشتی روبه جلو حریف خود را با نتیجه ۸ بر ۴ شکست داد و راهی دیدار فینال شد. اطری در دیدار پایانی با نتیجه ۱۱ بر ۸ حریف روس خود را شکست داد و صاحب مدال طلا شد. وی پس از کسب پیروزی با تشویق تماشاگران حاضر در سالن رقابت ها روبرو شد.

در همین وزن یونس سرمستی که در دورهای اول و دوم با نتایج مشابه۱۰بر صفر حریفان روس خود را شکست داده بود در دور سوم و با توجه به اینکه با آسیب دیدگی شدید از ناحیه زانو مواجه شده بود کشتی را با نتیجه ۶ بر ۱۲ به کشتی گیر دیگر کشور میزبان واگذار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۶۶ کیلوگرم حسن یزدانی در دور اول کشتی گیر مغولستانی را ضربه فنی کرد، وی در دور دوم نیز با نتیجه ۹ بر یک از سد حریف روس خود گذشت. یزدانی در دور سوم نیز یک کشتی گیر روس دیگر را با ضربه فنی مغلوب کرد. نماینده جوان کشورمان در مرحله نیمه نهایی در حالی که ابتدا با نتیجه ۲ بر ۸ از حریف روس خود عقب بود در پایان با ضربه فنی این کشتی گیر را شکست داد. یزدانی برای کسب مدال طلا در یک کشتی جنگنده، زیبا و روبه جلو با نتیجه ۲۱ بر ۱۴ حریف روس خود را در میان تشویق تماشاگران میزبان مغلوب کرد و صاحب گردن آویز طلا شد.

در همین وزن فرزاد کولیوند پس از استراحت در دور اول در دور دوم و در حالی که با نتیجه ۸ بر ۴ از حریف روس خود پیش بود بر اثر یک اشتباه ضربه فنی شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۸۴ کیلوگرم مجتبی گلیج که بر اثر اشتباه مسئولان برگزاری در اعلام برنامه و در حالی که باید با یک حریف روس روبرو می شد، در دور اول با بدن سرد به مصاف حریف ترکیه ای خود رفت و توانست این کشتی گیر را با نتیجه ۱۲ بر ۴ شکست دهد. وی در دور دوم و در حالی که با نتیجه ۲ بر ۸ از حریف روس خود عقب بود در نهایت با نتیجه ۱۲ بر ۸ به برتری دست یافت. گلیج در دیدار پایانی در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۹ بر ۱۰ مغلوب حریف روس شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم امین طاهری پس از استراحت در دور اول در دور دوم حریف روس خود را ضربه فنی کرد. وی در دور سوم نیز با نتیجه ۸ بر ۷ حریف بلاروسی را مغلوب کرد. طاهری در دیدار فینال با نتیجه ۱۳ بر ۶ کشتی گیر روس را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

تیم منتخب کشتی آزاد جوانان کشورمان دیروز توسط کامران قاسم پور در وزن ۷۴ کیلوگرم به یک مدال برنز دست یافت. تیم کشورمان با ۹ آزادکار در این مسابقات شرکت کرده بود.

آسیب دیدگی ایران ترکیه رقابت رقابت های کشتی آزاد روسیه کشتی آزاد مدال طلا وزن جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر