خبرگزاری کار ایران

| 10:21   
کد خبر : ۱۳۹۲۳۰۲
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام(ره)؛

پرداخت حق بیمه‌ها با پرداخت خسارت‌ها تناسب ندارد

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام(ره)گفت: ستاد برنامه دارد تا بیمه بخش گیاهان دارویی در اراضی دیمزار را ۱۰۰ درصد متعهد شود و این عدد برای گندم و جو ۵۰ درصد خواهد بود. سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۲ کشاورزان هزار میلیارد تومان خسارت دیدند، ولی تنها ۱۶۰میلیارد تومان حق بیمه گرفتند.این یعنی پرداخت حق بیمه‌ها با پرداخت خسارت‌ها تناسب ندارند.

پرداخت حق بیمه‌ها با پرداخت خسارت‌ها تناسب ندارد

به گزارش ایلنا، امروز سه‌شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ مراسم معرفی طرح‌ها و خدمات نوین بیمه کشاورزی با حضور مدیران وزارت جهاد کشاورزی به مناسبت هفته دولت در محل این وزارتخانه برگزار شد. سید مصطفی سیدهاشمی گفت: بیمه مخالفان و موافقان سرسختی دارد. بیمه در معنا به مفهوم کنترل ریسک بوده که مخاطرات را به حداقل می‌رساند.

سیدهاشمی

او با اشاره به اینکه بیمه می‌تواند خطرات را به حداقل برساند، تصریح کرد: بیمه کشاورزی با سایر بیمه‌ها متفاوت است، زیرا بخش کشاورزی قابل پیش‌بینی‌نیست و بر اساس اقلیم است.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام اضافه کرد:طرح جهش تولید در دیم زارها را حدود سه سال است با همکاری وزارت جهادکشاورزی آغاز کرده‌ایم و بیمه نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

او به بیمه دیم در طرح جهش تولید در دیم زارها اشاره کرد و گفت: در سال اول اجرای  پروژه  ۶۷۰ هزار هکتار از اراضی دیم زیر کشت رفت که ۱۰۰ درصد آن بیمه شد. سال دوم ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی تحت پوشش کشت دیم درآمد که ۵۴ درصد آن بیمه شد. سال سوم اجرای این طرح نیز چهار میلیارد و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی زیرکشت برده شد که تنها ۴۴ درصد آن بیمه شد که از دلایل کاهش آن نرخ بیمه و نوع برخورد با مشتریان یعنی همان کشاورزان بود.

به گفته سیدهاشمی برای سال آینده قصد داریم 5 میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم را زیر کشت ببریم که امیدوارم ۱۰۰ درصد بیمه شوند.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با بیان اینکه  پرداخت حق بیمه ها متناسب با پرداخت  خسارت‌ها نیست، گفت: سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۲ کشاورزان هزار میلیارد تومان خسارت دیدند، ولی تنها ۱۶۰ میلیارد تومان حق بیمه گرفتند. ستاد اجرایی فرمان امام و وزارت جهاد امسال بنا دارند حق بیمه بیشتری پرداخت کنند.

 

صبا رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز