کد خبر: 384275 A

استاندار کرمان:

ایلنا: استاندار کرمان به سیاست‌های عاقلانه دولت یازدهم در حوزه اقتصادی اشاره کرد و گفت: دولت باید کشور را براساس پرداخت‌های مالیاتی اداره کند و همین امر موجب پاسخگو بودن دولت‌هاست.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی صبح شنبه در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مالیاتی کشور و مدیرکل حراست سازمان مالیاتی کشور ضمن قدردانی از خدمات عابدی مدیرکل سابق امور مالیاتی استان کرمان، افزود: درآمدهای مالیاتی شرکت‌های بزرگی همچون گل گهر و مس بدلیل تحریم‌های ظالمانه تحقق نیافت.

وی با تاکید براینکه بدون رونق اقتصادی هیچ درآمدی حاصل نمی‌شود، یادآور شد: سیاست دولت یازدهم در سه سال گذشته مهار تورم بود که متاسفانه رکود را به همراه داشت، هرچند برخی معتقد بودن تا دولت کنترل تورم را به همراه رونق اقتصادی دنبال کند اما تجربه نشان داده که این امر نشدنی است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه شرایط مالیاتی کشور در شش ماه آینده بهبود می‌یابد، خاطر نشان کرد: متاسفانه پس از گذشت ۴ ماه از سال ۹۵، هنوز یک ریال بودجه عمرانی به استان‌ها ابلاغ نشده است و این امر موجب عدم پرداخت به موقع پیمانکاران شده است.

رزم حسینی به سیاست‌های عاقلانه دولت یازدهم در حوزه اقتصادی اشاره کرد و گفت: دولت باید کشور را براساس پرداخت‌های مالیاتی اداره کند و همین امر موجب پاسخگو بودن دولت هاست.

وی به بیانات مقام معظم رهبری مبنی براینکه دولت کارگزار ملت، ملت کارفرمای دولت است، افزود: سالیانه ۱۵ میلیارد دلار معادل فروش نفت در سال گذشته، قاچاق در کشور صورت می‌گیرد لذا در نظام مالیاتی جدید که از بهمن ماه سال جاری در کشور رونمایی و اجرا می‌شود این موارد باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار کرمان با تاکید براینکه مالیات باید مبتنی بر اعتمادسازی انجام پذیرد، یادآور شد: باید میزان دریافت مالیات و میزان خدمات ارائه شده از سوی دولت اطلاع رسانی و شفاف سازی شود تا مردم داوطلبانه نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند.

رزم حسینی در ادامه نیز از خدمات عابدی مدیرکل سابق امور مالیاتی استان قدردانی کرد و گفت: تغییر مدیریتی موجب تحرک در مجموعه می‌شود لذا امید است شاهد تحولاتی در این حوزه شویم و قطعا مدیریت استان نیز حمایت خواهد کرد.

در ادامه نیز معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مالیاتی کشور، بیشتر هزینه‌های جاری کشور را از محل نفت و صندوق توسعه ملی دانست و افزود: انتظار رئیس جمهور و هیات دولت از استانداران که اغلب نیروهای باتجربه و متخصص هستند، همکاری و حمایت از نظام مالیاتی است.

نادر جنتی با تاکید بر اینکه استان کرمان در بحث درآمد مالیاتی، از استان‌های ضعیف است، یادآور شد: درآمد مالیاتی استان کرمان ۸۰ درصد تحقق یافته و از ۹۲ درصد متوسط کشوری پائین‌تر است.

وی بر همکاری و حمایت استاندار از بخش تولید و مالیات عادلانه تاکید و خاطر نشان کرد: متاسفانه نرخ مالیات‌ها واقعی نیست و نمی‌توان مالیات واقعی را از مردم اخذ کرد و همین امر موجب شده تا نرخ‌های مالیاتی از ۶۰ درصد به ۲۵ درصد تعدیل یابد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان مالیاتی کشور با اشاره به نقش تاثیر گذار مالیات در اقتصاد کشور گفت: همکاری مردم و مودیان مالیاتی در اجرای فرهنگ مالیاتی در کشور می‌تواند سبب توسعه وآبادانی کشور شود.

بودجه درآمد دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر