کد خبر: 248648 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان؛

فضای آموزشی یکی از ارکان تعلیم و تربیت است که محل تجمع تمامی ارکان آموزش و پرورش است و در پیشرفت تحصیلی تاثیر به سزایی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در مراسم افتتاح مجتمع آموزشی دخترانه ایمان شرف آباد گفت: فضای آموزشی می‌تواند نقش به سزایی در پیشرفت علمی و آموزشی دانش آموزان در این منطقه داشته باشد.

به گزارش ایلنا از کرمان، جهانگیری افزود: این مجتمع همزمان با یک واحد آموزشی در تهران و چند طرح دیگر در سراسر کشور به صورت نمادین افتتاح می‌شود.

وی تصریح کرد: مجتمع آموزشی ایمان با ۲ هزار مترمربع زیربنا توسط اداره کل نوسازی مدارس احداثشده که ۴ هزار متر محوطه سازی و ۷۵۰ متر حصارکشی در آن صورت گرفته است.

وی بیان کرد: این مجتمع آموزشی ۱۴ کلاس شامل دوره متوسطه اول و دوم دخترانه است و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای احداثبازسازی آن هزینه شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گرفت: باید برای استفاده بهینه و مناسب از فضاهای برنامه ریزی و در این مجتمع حداکثر استفاده را داشته باشیم و معتقدیم ارکان آموزش و پرورش در موفقیت دانش آموزان موثر هستند و باید از همه موارد برای یادگیری استفاده کنیم.

وی افزود: فضای آموزشی یکی از ارکان تعلیم و تربیت است که محل تجمع تمامی ارکان آموزش و پرورش است و در پیشرفت تحصیلی تاثیر به سزایی دارد.

جهانگیری تصریح کرد: یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی توسعه علم و دانش در جامعه بوده که دستاورد کمی نیست و امروز شاهد هستیم هر سال در کشورمان ۳۰ هزار اختراع توسط جوانان شکل می‌گیرد.

وی بیان کرد: توجه به حوزه آموزش و پرورش فرزندان در واقع توجه به پیشرفت و تعالی همه ابعاد جامعه خواهد بود که این نقش به عهده حکومت، خانواده و آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: هرچه خانواده نسبت به این مسئله حساستر باشد، روند علمی جامعه تکامل بهتری به خود خواهد گرفت. امروز مطالب تدریس فرزندان ما نسبت به گذشته بسیار متفاوت است و والدین باید بامسوولان باید برای بهتر شدن روند کار و فعالیت در مدارس همکاری داشته باشند.

جهانگیری در ادامه تصریح کرد: در دهه فجر در اکثر شهرستان‌های استان یک یا دو واحد آموزشی بهره برداری خواهیم کرد که توسط دولت و خیران احداثشده است.

وی بیان کرد: امیدواریم مسوولان استان در شورای برنامه ریزی توجه داشته باشند که سهم آموز و پرورش در زمینه احداثبناهای آموزشی قدری پررنگ‌تر شود.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان انقلاب اسلامی تعلیم و تربیت جامعه خانواده دانش آموزان دهه فجر علم و دانش والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر