کد خبر: 213120 A

رییس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان کرمان:

اشتغالزایی ۵۰۰ نفر از طریق واگذاری ۶۱ مدرسه به بخش غیر دولتی در استان کرمان ایجاد شده است.

رییس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش کرمان گفت:. با واگذاری ۶۱ واحد آموزشی در قالب ۳۵۰ کلاس درس و ۱۰ هزار دانش آموز به بخش غیر دولتی واگذار شده است.

به گزارش ایلنا ازکرمان میرزایی در نشست شورای موسسین مدارس غیردولتی افزود: اشتغالزایی ۵۰۰ نفر از طریق واگذاری ۶۱ مدرسه به بخش غیر دولتی در استان کرمان ایجاد شده است.

وی گفت: در سال تحصیلی ۹۴ - ۹۳ توسعه متوازن و اجرای طرح جامع نظارت بر مدارس غیر دولتی در اولویت برنامه‌های عملیاتی سالیانه آموزش و پرورش استان کرمان است.

میرزایی تصریح کرد: مشارکت بخش غیر دولتی در اداره مدارس دولتی در راستای تحقق سیاست‌های اصل ۴۴ به منظور کاهش تصدی دولت و آزادسازی منابع مالی، انسانی و کاهش تراکم دانش آموزی در مدارس دولتی بوده است.

وی افزود: پوشش دانش آموزی در مدارس غیر دولتی استان کرمان ۱۱،۳۳ درصد می‌باشد در حالی که پوشش مدارس غیر دولتی در کل کشور ۸،۵ درصد است.

وی گفت: موسسین مدارس غیر دولتی موظف شده‌اند که مزایا و حقوق معلمین شاغل در این مدارس را طبق قانون کار پرداخت نمایند.

میرزایی بیان کرد: با استفاده از روش واگذاری مدارس به بخش غیر دولتی، مدارس شهرستان‌های کهنوج، رودبار، منوجان، قلعه گنج، فاریاب، رفسنجان، ریگان، جیرفت، سیرجان و رابر برای اولین بار از شیفت درآمده‌اند.

وی از تخصیص بسته حمایتی به مدارس غیر دولتی خبر داد و گفت: این بسته حمایتی مطابق با عدالت آموزشی و نیازسنجی مدارس تقسیم خواهد شد.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان استان کرمان پوشش حقوق دانش آموز سیاست های اصل ۴۴ قانون کار مدرسه منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر