کد خبر: 179660 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان

کارآفرینی یک بحثارزشمند و مهم و مورد نیاز جامعه بوده و کارآفرین کسی است که توانایی تبدیل ایده را به محصول داشته و مشارکت پذیر و مشارکت جو، خلاق و نوآور و آینده نگر باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شناسایی و معرفی کارآفرینان برتر، بسترسازی برای تعامل بین فعالان عرصه های اقتصادی، ترویج الگوهای کارآفرینی، ارتقاء و بهره وری، رشد اعتماد به نفس و روحیه خودباوری در جوانان و کارآفرینان و تلاشگران در این عرصه، ترویج و توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

به گزارش ایلنا ازکرمان رحمانی در نهمین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر افزود: کارآفرینی یکی از عرصه هایی است که باید به آن توجه بیشتری شود، کارآفرینی یک بحثارزشمند و مهم و مورد نیاز جامعه بوده و کارآفرین کسی است که توانایی تبدیل ایده را به محصول داشته و مشارکت پذیر و مشارکت جو، خلاق و نوآور و آینده نگر باشد.

وی گفت: کارآفرین کسی است که بتواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند و در واقع مروجین راه های میانبر را ما می توانیم کارآفرین بدانیم. در این راستا و در بحثکارآفرینی یک سری وظایف را وزارت خانه برعهده داشته که طبعا در استان کرمان براساس رسالتی که داشته ایم یک سری اقدامات را انجام داده ایم.

رحمانی با اشاره به اینکه شاید هنوز کارآفرینی متولی خاص و مشخصی را در کشور نداشته باشد، افزود: وزارتخانه کار و رفاه و اجتماعی در این خصوص ورود پیدا کرده و یک سری اقدامات خوب صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در سال گذشته براساس وظایفی که داشتیم بیش از ۸۰ طرح در کارگروه اشتغال مصوب و وارد سیتم بانکی کردیم و بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه گذاری مصوب شد که بایستی به کارآفرینان پرداخت که این امر خود باعثبیش از ۲ هزار نفر اشتغالزایی می شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه و اجتماعی استان کرمان بیان داشت: اقدام بعدی که در این حوزه انجام شده است اجرای بند " و " ماده ۸۰ قانون برنامه است که در واقع تخفیف حق بیمه کارفرمایان و کارگران بوده و خوشبختانه با تعامل بسیار خوبی که بین ما و سازمان تامین اجتماعی وجود دارد بیش از هزار و ۵۰۰ کارگر در این دوسال توانستند از این مزیت استفاده کرده و بیش از شش هزار و ۶۰۰ نفر کارگر مشغول به کار شدند.

وی به صدور مجوز برای مراکز مشاوره و اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی اشاره کرد و اذعان داشت: براساس دستورالعملی که اعلام شده و اطلاع رسانی که وجود دارد در سال گذشته مجوز شش مرکز را صادر کنیم که اکثر این موسسات فعال هستند و همگی افراد دانشگاهی و با تجربه و با علم به کار و توانمند در خدمت کارآفرینان به منظورارائه ی مشاوره های لازم هستند.

رحمانی همچنین به فعالیت کانون کارآفرینان در کرمان که یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در استان است اشاره کرد و افزود: صدور مجوز برای اتباع خارجی در حوزه سرمایه گذاری که دراین رابطه هشت مورد مجوز و پروانه کار صادر گردید که از این تعداد مجوز کاری که صادر شده است، بیش از ۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط خارجی ها در استان صورت گرفته است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه و اجتماعی استان کرمان با اشاره به فعالیت مراکز مشاوره شغلی، ابراز داشت: بیش از ۳۰ موسسه کاریابی غیردولتی در استان کرمان فعال بوده و در حال ارائه خدمت به کارجویان هستند.

رحمانی در بحثساماندهی اتباع خارجی و استفاده از نیروی خارجی یا تبعه خارجی مجاز در استان کرمان نیز ۱۰ موسسه راه اندازی شده که از طریق این موسسات افرادی که می خواهند در راستای کارهای مختلفی که دارند از تبعه های مجاز استفاده کنند می توانند از این خدمات بهره مند شوند.

وی گفت: یکی از اقدامات لازم که با بحثفرهنگ همخوانی دارد بحثجشنواره هاست و جشنواره های زیادی را در طول سنوات گذشته برگزار کردیم و امروز شاهد برگزاری نهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمان هستیم.

رحمانی با بیان اینکه شناسایی و معرفی کارآفرینان برتر و اهمیت دادن به آنان باعثبال رفتن اعتماد به نفس کارآفرینان می شود اظهار داشت: بسترسازی برای تعامل بین فعالان عرصه های اقتصادی، ترویج الگوهای کارآفرینی، ارتقاء و بهره وری باعثرشد اعتماد به نفس و روحیه خودباوری در جوانان و کارآفرینان و تلاشگران در این عرصه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ترویج و توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است، عنوان کرد: در طول ۹ سال اخیر دو هزار و ۵۰۰ نفر در این جشنواره ها ثبت نام کرده اند و از ۹۵ نفر در طول مدت گفته شده به عنوان کارآفرینان برتر استان تجلیل شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه و اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: در دو سال گذشته پنج کارآفرین ملی را از استان کرمان داشتیم که سال گذشته یکی از کارآفرینان ما بالاترین امتیاز را در سطح کشور کسب کرد.

وی ادامه داد: امسال در نهمین جشنواره بیش از ۹۲۰ نفر ثبت نام کرده اند که نسبت به سال گذشته شاهد رشد دو برابری در این زمینه هستیم.

رحمانی افزود: ۱۴۰ نفر از افرادی که ثبت نام کرده بودند به مرحله داوری و ۱۴ نفر نیز به مرحله بازدید رسیدند.

وی با بیان اینکه کارآفرینان برگزیده از سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات هستند، اضافه کرد: هشت نفر برگزیده شدند که سه نفر آنان به عنوان کارآفرین برتر استانی و ۵ نفر به عنوان کارآفرین منتخب استانی می باشند.

وی خاطرنشان کرد: در واقع همه کسانی که در عرصه تولید، تلاش و فعالیت می کنند و نمونه و برتر می شوند قابل تقدیر و تجلیل هستند و دست همه کسانی که دراین عرصه تلاش می کنند می بوسیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه و اجتماعی استان کرمان ترویج و توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری از جمله اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد

گفتنی است: در پایان این مراسم از کارآفرینان برتر استان کرمان تجلیل به عمل آمد.

استان کرمان اشتغال اعتماد به نفس بهره وری جامعه خلاقیت صنعت کار و رفاه کار و رفاه اجتماعی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر