کد خبر: 174962 A

فرماندار کرمان:

اعضای شوراها باید تمام تلاش خود را به منظور جذب سرمایه گذار در پروژه ها و طرحها مختلف به کار گیرند و زمینه مشارکت و کارآفرینی بیشتر را مهیا نمایند.

فرماندار کرمان در دوره آموزشی اعضای شوراهای اسلامی گفت: اعضای شوراها باید تمام تلاش خود را به منظور جذب سرمایه گذار در پروژه ها و طرحها مختلف به کار گیرند و زمینه مشارکت و کارآفرینی بیشتر را مهیا نمایند.

به گزارش ایلنا از کرمان محمدعلی توحیدی در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهری شهرهای کرمان، راور، کوهبنان و زرند گفت: شوراها ۱۴۶۰ روز فرصت خدمت دارند، که یک چهارم این مدت گذشته است، اگر این زمان‌ها را قدر ندانیم حسرت خواهیم خورد.

فرماندار مهمترین اصل در کار شوراها را اشراف کامل به وظایف و حدود اختیارات خود دانست و عنوان کرد: بسیاری از مشکلاتی که در کمیته انطباق فرمانداری دیده می شود ناشی از عدم آشنایی اعضا به وظایفشان است.

وی با بیان اینکه مصوبات شوراهای شهری باید به تأیید فرمانداری برسد افزود: اگر مصوبه ای خارج از حدود اختیارات و قانون به تصویب رسیده باشد در کمیته انطباق فرمانداری پذیرفته نخواهد شد.

توحیدی ادامه داد: انتخاب شهردار توانمند یکی از وظایف منتخبین مردم در شوراها به شمار می رود همچنین بررسی و شناخت نیازها و کمبودهای اجتماعی، رفاهی، آموزشی و… در حوزه انتخابیه و تهیه و پیشنهاد طرحهایی به مسئولین ذیربط در جهت اصلاح معایب و کاستی ها و در ادامه نظارت برحسن اجرای مصوبات، از دیگر وظایف شوراها محسوب می شود.

وی با اشاره به مزایای جذب سرمایه گذار در عمران و آبادانی شهرها گفت: ۵/۲ تا ۳ درصد از محل ارزش افزوده فعالیتهای اقتصادی سهم شهرداری است که می تواند صرف عمران و پیشرفت شهر شود.

رئیس کمیته انطباق شوراهای شهرستان عنوان کرد: اعضای شوراها باید تمام تلاش خود را به منظور جذب سرمایه گذار در پروژه ها و طرحها مختلف به کار گیرند و زمینه مشارکت و کارآفرینی بیشتر را مهیا نمایند چراکه در سود حاصله از این امر، همه ساکنین ذینفع خواهند بود.

وی ادامه داد: اگر بدنبال تامین آسایش و رفاه بیشتر مردم هستیم باید از توانمندیهای موجود در همان منطقه نهایت استفاده را ببریم و اگر این توان، کفاف منطقه را نمی دهد زمینه مشارکت سرمایه گذاران خارج از منطقه را فراهم نماییم.

در ادامه سعیدی معاون مدیرکل امور شهری و شوراهای اسلامی استان به شرح پاره ای از ایرادات موجود در روال کار شوراها پرداخت و خاطرنشان کرد: شوراها هیچ وظیفه ای در قبال عزل و نصب و تامین نیروی انسانی شهرداری ها ندارند لذا از ورود در این بحثباید اجتناب نمایند ضمن اینکه توجه داشته باشند شهرداری بنگاه کاریابی نیست بلکه موسسه ای عمومی و غیرانتفاعی به شمار می رود.

وی با اشاره به نیروی مازاد در برخی شهرداری ها افزود: وجود نیروهای مازاد سبب هدر رفت بودجه ای می شود که باید صرف آبادانی شهر شود لذا بایستی در جهت تعدیل نیروها اقدام کرد.

فرماندار کرمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر