کد خبر: 173091 A

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان کرمان اعلام کرد:

بیشترین تناژ حمل شده به ترتیب از مبداء شهرستان های سیرجان، کرمان، زرند و رفسنجان بارگیری و به مقصد استان‌های هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و اصفهان توسط ۱۸۶ شرکت و ۶۳ موسسه حمل و نقل جاده ای فعال در قالب پانزده انجمن صنفی کارفرمایی و کارگری بخش حمل و نقل جاده ای کالای استان حمل شده است.

طی یک سال گذشته حدود ۲۰ میلیون تن کالا بوسیله ناوگان حمل و نقل جاده ای از مبادی استان کرمان به سراسر کشور حمل گردیده که حکایت از رشد ۲۲درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن دارد.

به گزارش ایلنا از کرمان مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان بااعلام این خبر گفت: به ترتیب سنگ آهن، کندله، مواد نفتی، سیمان، ذغال سنگ وکلینکربیشترین محمولات بارگیری شده از مبداء استان بوده‌اند که در این راستا مواد معدنی با ۵۰ درصد بیشترین و پس از آن فراورده‌های نفتی با ۲۳ درصد، محصولات کشاورزی و صنعتی در مجموع حدود ۲۴ درصد و سایر کالاها نیز حدود ۳ درصد حمل و نقل را به خود اختصاص داده اند.

جمیلی افزود: بیشترین تناژ حمل شده به ترتیب از مبداء شهرستان های سیرجان، کرمان، زرند و رفسنجان بارگیری و به مقصد استان‌های هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و اصفهان توسط ۱۸۶ شرکت و ۶۳ موسسه حمل و نقل جاده ای فعال در قالب پانزده انجمن صنفی کارفرمایی و کارگری بخش حمل و نقل جاده ای کالای استان حمل شده است.

وی خاطر نشان کرد: استان کرمان با ۲۳هزار و ۱۰۰ کیلومتر جاده اصلی و روستایی و قرار گرفتن در مسیر کریدور جنوب به شمال کشور، پل ارتباطی بندر عباس بعنوان مهمترین قطب حمل ونقل جاده ای کشوربه شمال و شرق و دومین استان ترانزیتی کشور است که این استان را در جایگاه ویژه ای به لحاظ حمل و نقلی قرارداده است.

استان کرمان اصفهان بخش حمل و نقل جاده حمل و نقل حمل و نقل و پایانه های رشد سیستان و بلوچستان محصولات کشاورزی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر