کد خبر: 165011 A

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان:

آموزش و پرورش یک دستگاه موثر و مادر است و کمبود آموزش و پرورش بر روی همه ارگان‌ها تاثیر دارد.

جهانگیری مدیر کل آموزش و پرورش کرمان در نشست خبری به مناسبت هفته معلم، گفت: سطح انتظارات جامعه از آموزش و پرورش افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا از کرمان وی با بیان اینکه آموزش و پرورش دو رسالت سنگین تعلیم و تربیت را بر دوش دارد، گفت: این رسالت‌ها در راستای ارتقای علمی و عملی فرزندان این سرزمین با توجه به اهداف کلی و جزئی موجود انجام می‌گیرد.

وی افزود: برای هفته معلم سه عبارت آموزش کاربردی، پرورش متعادل و عزتمندی معلم در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد ما در آموزش و پرورش یک مدیریت مشارکتی است، ابراز داشت: آموزش و پرورش یک دستگاه موثر و مادر است و کمبود آموزش و پرورش بر روی همه ارگان‌ها تاثیر دارد.

جهانگیری بیان داشت: سال جاری نخستین سالی ‌است که در بودجه برای کیفیت‌بخشی ۲۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان عنوان کرد: در سال جاری ۱۱ درصد اعتبارات در بخش هزینه‌ای دولت به آموزش و پرورش اختصاص داده شده است. ‌

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان عنوان کرد: کرمان یکی از پهناور‌ترین استان‌های کشور بوده و تقریبا ۱۱.۲ درصد مساحت کشور را به خود اختصاص داده است.

جهانگیری افزود: از افتخارات آموزش و پرورش این است که بعد از گذشت ۳۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی در هیچ کجا از هیچ دانش‌آموزی فرصت‌های آموزشی و پرورشی گرفته نشده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: ۵۲۶ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در سراسر استان کرمان مشغول به تحصیل هستند که ۱.۵ درصد جمعیت استان کرمان را به خود اختصاص داده‌اند، همچنین ۶ هزار واحد آموزشی و بالغ بر ۲۵ هزار کلاس درس در استان دایر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: قبل از انقلاب اسلامی جذب لازم التعلیم در کشور ۷۳ درصد بوده که بعد از انقلاب به ۱۰۰ درصد رسیده است.

جهانگیری ابراز داشت: بر این باور هستیم که اگر کسی از سن مدرسه خارج شد و در سنین بالا‌تر قرار گرفت و به هر دلیلی فرصت آموزشی برایش فراهم نبود و یا نتوانست ادامه تحصیل دهد، تحت آموزش قرار گیرد.

وی عنوان کرد: در استان کرمان‌ ۳۳ منطقه آموزشی داریم و در بخش جنوب، شرق و غرب استان عشایر پراکنده هستند، لذا ۵۰۰ واحد آموزشی ویژه دانش‌آموزان عشایری پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی خاطر‌نشان کرد: افتخار داریم که بیش از ۴۷ هزار معلم کار تعلیم و تربیت را در استان کرمان بر عهده دارند، بیشترین این معلمان مدرک تحصیلی کار‌شناسی به بالا دارند، زیرا معلمان از نجیب‌ترین، ارزنده‌ترین و سختکوش‌ترین افراد جامعه هستند.

جهانگیری ابراز داشت: استان کرمان ۲۳۳ معلم شهید و یک‌ هزار و ۳۱۹ دانش‌آموز شهید را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

وی با اشاره به اینکه امروزه مهم‌ترین سرمایه‌های خانواده‌ها فرزندانشان هستند، افزود: امروزه اگر در دور‌ترین نقاط استان کرمان یک روز معلم به هر دلیل سر کلاس درس حاضر نشود، ‌‌ همان مردم روستا نسبت به این موضوع اعتراض می‌کنند و این نشان دهنده رشد بالای فرهنگی مردم است‌ و آموزش و پرورش را در رشد فرزندان خود موثر می‌دانند.

جهانگیری بیان داشت: ۲۰۰ تا ۲۱۰ پروژه نیمه‌ تمام آموزشی در استان کرمان وجود دارد و از همه خیران درخواست داریم که به کمک ما بیایند تا این پروژه‌ها را به اتمام برسانیم.

وی بیان داشت: حدود ۵ هزار ساختمان آموزشی در استان کرمان در اختیار اداره ‌کل آموزش و پرورش است که بیشتر این ساختمان‌ها بعد از انقلاب احداثشده و تعداد دیگری از آن‌ها نیز فرسوده یا نیمه‌فرسوده هستند و نیاز به باسازی دارند.

وی افزود: یکی از خیران مدرسه‌ساز استان کرمان تاکنون ۲۵ واحد آموزشی را به کمک مردم ساخته و تحویل آموزش و پرورش کرمان داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در این هفته به میزبانی شورای شهر کرمان از ۶۰۰ معلم نمونه استانی تجلیل به عمل می‌آید.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان بیان داشت: مدارس غیر دولتی در استان کرمان ۱۱ درصد دانش‌آموزان که ۵۷ هزار نفر هستند، تحت پوشش خود قرار داده‌اند و این مدارس با هزینه اندکی که دریافت می‌کنند خدمات آموزشی خوبی ارائه می‌دهند و این در حالی است که ما در مدارس دولتی برای هر نفر دانش‌آموز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هزینه می‌کنیم.

جهانگیری تصریح کرد: ۱۲۰ میلیارد تومان از مطالبات‌ غیر کارمندی و حقوقی فرهنگیان از سال ۸۹ تا سال ۹۲ پرداخت نشده بود که توانستیم با همت وزارت آموزش و پرورش بخش زیادی از این مطالبات ر ا پرداخت کنیم.

وی افزود: بیمه طلائی فرهنگیان تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری تمدید شده است.

جهانگیری بیان کرد: ما در سال جاری استخدام چه به صورت حق التدریس و پیمانی و… نخواهیم داشت.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان استان کرمان انقلاب پوشش جامعه دولت سرمایه مدیرکل آموزش و پرورش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر