کد خبر: 155667 A

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان خبر داد:

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان گفت: بزرگترین چیدمان بازیافتی کشور، در کرمان اجرا شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان گفت: بزرگترین چیدمان بازیافتی کشور، در کرمان اجرا شده است.

به گزارش ایلنا از کرمان وی با اشاره به ساخت هفت اسب با استفاده از گاری‌های زباله فرسوده شهرداری کرمان در ابعاد دو متر و ۲۰ سانتیمتر، افزود: این کار به سفارش سازمان مدیریت پسماند شهرداری و توسط مهدیه دهقانی هنرمند و طراح المان‌های شهری کرمان ساخته شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان با تاکید بر اینکه در کنار اسب‌های مذکور سفره هفت سین بازیافتی نیز اجرا شده است، تصریح کرد: این سفره با استفاده از وسایل بازیافتی و اسقاطی‌های موتور ماشین ساخته شده است.

جهانشاهی با بیان اینکه سفره هفت سین و اسب‌ها از وسایل اسقاطی موتور خودروها و گاری‌های اسقاطی زباله ساخته شده است، تصریح کرد: ساعت از «دنده استارت، دنده فرابیل، چرخ دنده، دنده، میل سوپاپ، آچار، دنده کشویی و گیربکس» بنز ساخته شده است.

وی با بیان اینکه سیب‌های سفره هفت‌سین از «گل‌گیر بنز و دنده فرابیل» ساخته شده‌اند، افزود: سنبل با «دنده استارت، دنده دیفرانسیل، برف پاک کن و دنده گیربکس و ساچمه»، سبزه با استفاده از «کاسه چرخ بنز، برف پاک کن و پولی سر میلنگ»، کاسه سرکه با «کاسه چرخ بنز و دنده فرابیل»، سنجد با «کاسه چراغ سبز و کاسه چرخ»، سکه با «دنده فرابیل و دیسک»، حاجی فیروز با «فنر لاله، فیلتر روغن، سیبک فرمان، سیبک کمک، دنده استارت، دنده گیربکس و بلبرینگ» و اسب‌ها با استفاده از گاری‌های زباله اسقاطی ساخته شده‌اند.

وی هدف از اجرای سفره هفت سین و بزرگترین کار حجمی بازیافتی مذکور را مهربانی با طبیعت به وسیله بازیافت زباله‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: آشنایی شهروندان با فواید و تاثیر بازیافت بر زندگی شهری و طبیعت از دیگر اهداف این کار است.

زباله سفره هفت سین شهرداری طبیعت مدیریت کرمان دنده پسماند بزرگترین بازیافتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر