کد خبر: 392870 A

فرماندار هرسین مطرح کرد:

فرماندار هرسین گفت: علیرغم فراخوان ثبت نام در کلاس‌های آموزشی فنی و حرفه ای در شهرستان هرسین اشتیاقی در بین جوانان مشاهده نمی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در هرسین، پایگاه بسیج اداری شهید عبدالحمید حسینی در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان هرسین صبح امروز با حضور فرماندار و دیگر مسئولان محلی افتتاح شد.

در این مراسم فرماندار، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، فرمانده سپاه ناحیه هرسین، بسیجیان و کارآموزان مرکز حضور داشتند.

فرماندار در این برنامه اظهار کرد: جوانان خود را با فضای نیازهای شغلی جامعه تطبیق دهند و با یادگیری مهارت‌های فنی و حرفه ای آینده خود را تضمین و مسیر شغلی خود را هموار سازند.

محمدی عنوان کرد: تقویت فرهنگ بسیجی در محیط‌های کار و شغل باعث تنظیم رفتارها و ایجاد فضای معنوی توأم با کسب اخلاقیات خواهد شد.

فرماندار هرسین از بیکاری بعنوان یکی از آسیب‌های جدی و اساسی کشور برای خارج شدن جوانان از هنجارها  نام برد و اظهار کرد: در تعریف بیکاری و راه‌های رفع آن تفاسیر متعددی ارائه شده است و در این زمینه تکیه بر روش‌های علمی به لحاظ ریشه یابی معضلات و دستیابی به راهکارهای مناسب در بسیاری از جوامع پذیرفته شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین حجم بیکاری متوجه جوانان‌متولد دهه 60 شده است، ادامه داد: افزایش بی‌رویه جمعیت، تقاضای پرداختن به مشاغل اداری و دولتی و پدیده جوانان تحصیلکرده و رشد زیاد جمعیت باعث شده که بیشترین نرخ آمار بیکاری کشور متوجه جوانان این برهه زمانی شود.

محمدی تصریح کرد: تنظیم چارچوب های مثبت کاری، ثبات مسیر شغلی برای تضمین آینده ای موفق  برای افرادی که احتیاج به کار دارند می بایست در محیط کسب مهارت های فنی و حرفه ای شکل گیرد و مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح کشور بخاطر ایجاد بسترهای مهارتی و شغلی جوانان را در مسیرهای مشخص و زودبازده شغلی قرار می دهند.

فرماندار هرسین در پایان گفت: علیرغم فراخوان ثبت نام در کلاس‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در شهرستان هرسین اشتیاقی در بین جوانان مشاهده نمی‌شود و این در حالیست که زمان قابل توجهی در اختیار نسل جوان وجود دارد و حضور در کلاس‌های آموزش فنی و حرفه ای می تواند بخشی از زمان موجود را بصورت بهینه در برگیرد.

بیکاری رشد فنی و حرفه ای نسل جوان فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر