کد خبر: 317398 A

به میزبانی اسلام آبادغرب

ایلنا: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلام آباد غرب، از برگزاری جشنواره سراسری نمایشنامه‌نویسی مرصاد در اسلام آبادغرب خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در اسلام آبادغرب، مسعود قنبری صبح امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جشنواره سراسری نمایشنامه‌نویسی مرصاد به منظور اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی و نیز با هدف خلق آثار بدیع نمایشی و مفهومی و تولید متنهای فاخر و ارزشمند در راستای تقویت تئاتر منطقه و کشور، به میزبانی اسلام آباد غرب در روز سه‌شنبه هفته جاری در محل مجتمع فرهنگی ـ هنری غدیر برگزار می‌شود.

قنبری تاکید کرد: این جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، انجمن هنرهای نمایشی استان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آباد غرب برگزار می‌شود.

وی گفت: بیش از صد اثر و متن نمایش از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده و پس از بررسی و داوری توسط چند تن از اساتید برجسته تئاتر کشور آیین اختتامیه این رویداد بزرگ هنری با حضور چهره‌های برجسته تئاتر کشور و مسولان استان و شهرستان برگزار خواهد شد و برگزیدگان معرفی خواهند شد.

براساس این گزارش، جشنواره تئاتر مرصاد از جشنواره‌های مهم و تأثیر گذاری بوده که چندین دوره به صورت اجرای صحنه‌ای در شهرستان اسلام آباد غرب برگزار شده است و امسال برای اولین بار در گستره ملی به منظور تولید متنهای جدید و جلوگیری از حضور نمایش و متنهای تکراری و تقویت بنیان‌های تئاتر به صورت نمایشنامه‌نویسی و بدون اجرای صحنه‌ای برگزار می‌شود.

 شهرستان اسلام آبادغرب از مراکز مهم جریان تئاتر در کشور است و چهره‌های مهمی را در این عرصه به تئاتر کشور معرفی کرده است.

خبرنگار: اخضر تاسه

جشنواره سراسری نمایشنامه‌نویسی
نرم افزار موبایل ایلنا