کد خبر: 239593 A

هزینه‌های ازدواج ۲۶۶ زوج مددجو کرمانشاهی از محل صدقات و کمک‌های مردمی تامین شد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون به ۲۶۶ زوج تحت حمایت کمیته امداد استان کرمانشاه کمک هزینه ازدواج از محل صدقات و کمک‌های مردمی اعطا شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کرمانشاه، پیونده با بیان اینکه طی مدت مذکور بیش از ۶۳۶ زوج دیگر در استان از کمک هزینه ازدواج بهره‌مند شده‌اند، افزود: طی ۹ ماه سال ۱۳۹۳جهت تامین هزینه‌های ازدواج ۹۰۲ زوج مددجو کرمانشاهی بیش از ۱۴ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال هزینه شده است.

به گفته پیونده سفرهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و ریاست جمهوری، زکات و منابع امدادی از دیگر محل‌های تامین اعتبار کمک هزینه ازدواج برای مددجویان تحت حمایت به شمار می‌رود.

وی در ادامه با بیان اینکه نوعروسان و بانوان تحت حمایت از کمک هزینه خرید جهیزیه و پسران مددجو از هدیه ازدواج بهره‌مند می‌شوند، تصریح کرد: کمک هزینه خرید جهیزیه نوعروسان و بانوان ۲۰ میلیون ریالی و هدیه ازدواج پسران تحت حمایت پنج میلیون ریالی است.

پیونده با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از دو هزار زوج مددجو دیگر در استان جهت تامین هزینه‌های ازدواج نیازمند کمک هستند، اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال جاری با تامین اعتبارات لازم از منابع دولتی و کمکهای مردمی هزینه‌های ازدواج این مزدوجین نیز مرتفع شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه در پایان خاطرنشان کرد: تشویق و ترغیب جوانان به سنت حسنه ازدواج از وظایف کمیته امداد به شمار می‌رود که این نهاد در راستای انجام این امر خداپسندانه همچون گذشته نیازمند کمک‌های خیرین نیک اندیش است.

ازدواج خانواده ریاست جمهوری سلامت کمک های مردمی کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی مقام معظم رهبری هزینه زوج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر