کد خبر: 223452 A

معاون استاندار کرمانشاه:

روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، کاهش پرداخت هزینه‌های درمانی مردم در دستور کار قرار گرفت.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه در جلسه تعرفه گذاری درمان استان کرمانشاه اظهارداشت: دولت با اجرای طرح تحول سلامت بدون منت بار سنگینی را بر عهده گرفته است.

به گزارش ایلنای کرمانشاه، آیت اله آزرمی با بیان اینکه در سال‌های گذشته بحثدرمان و هزینه‌های پزشکی از جمله دغدغه‌های مردمی بود، گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این موضوع در دستور کار جدی قرار گرفت و خوشبختانه زمینه‌هایی فراهم شد که این نگرانی مردم مرتفع شود.

وی با بیان اینکه الان شرایط به گونه‌ای است که شرکت‌های بیمه‌ای دولتی زود‌تر از موعد مقرر هزینه‌های بیماران را به پزشکان پرداخت می‌کنند، تصریح کرد: از گذشته تاکنون همواره یک دوگانگی وجود داشت و دولت زیربار مسوولیت نمی‌رفت و هر چه خارج از تعرفه بود بر دوش مردم سنگینی می‌کرد و در چنین شرایطی هم اکثر پزشکان در بیمارستان‌های دولتی خدمت کرده و حاضر نبودند که غیر از تعرفه دریافت کنند و به همین دلیل از بسیاری امکانات محروم می‌شدند.

آزرمی بیان داشت: امید می‌رود با اجرای این طرح، پدیده زیرمیزی گرفتن که در کرمانشاه نیز بسیار کمتر از استان‌های دیگر بود، به کلی از بین رفته و دیگر شاهد چنین پدیده‌ای نباشیم.

وی برخورد با متخلفان این عرصه را حتمی عنوان کرد و گفت: باید به گونه‌ای عمل کرد که اگر در جایی تخلفی صورت گرفت با‌‌ همان تخلف برخورد شود و ناظران ظرافت و قاطعیت در برخورد را داشته باشند.

أرزمی در پایان گفت: از دانشگاه علوم پزشکی انتظار داریم با توجه به کاهش چشمگیر هزینه‌های درمانی در بخش دولتی و از سوی دیگر سرازیر شدن بخش عمده‌ای از مردم به سمت مراکز درمانی دولتی، خدمات خود را افزایش داده و شرایطی فراهم نماید تا مشکلی برای مراجعین بوجود نیاید.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی درمان دولت سلامت شرکت های بیمه مراکز درمانی مردم کاهش هزینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر