کد خبر: 217150 A

جشنواره بین المللی سنگ نوردی بیستون که با حضور شرکت کنندگان زیادی از کشورهای خارجی برگزار شد، به کار خود پایان داد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با تایید این خبر گفت: یک تیم امداد و نجات کوهستان پایگاه بیستون برای پوشش امدادی جشنواره بصورت آماده باش و تمام وقت در برنامه حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از کرمانشاه، عادل شفیعی با اشاره به برگزاری جشنواره جهانی سنگ نوردی در ارتفاعات محوطه تاریخی بیستون اظهار داشت: ۶۳ شرکت کننده از ۱۳ کشور خارجی، ۱۲۰ شرکت کننده ایرانی و ۲ امدادگر جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در این جشنواره شرکت داشتند.

وی تصریح کرد: این جشنواره از ۲۷ مهرماه آغاز و تا ۲ آبان ماه ادامه داشت.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت بالای جشنواره بیان کرد: در این برنامه بدلیل جهانی بودن و حساسیت موضوع حفظ سلامت شرکت کنندگان از اولویت های اجرایی بود و در این راستا تیم های امدادی جمعیت استان به صورت کامل و تخصصی در تمام مراحل همکاری داشتند.

وی افزود: ۱ تیم ۵ نفره امداد و نجات کوهستان از پایگاه کوهستان بیستون همراه با آمبولانس و تجهیزات کامل امدادی از لحظه آغاز برگزاری جشنواره تا زمان اختتامیه در ارتفاعات بیستون اسکان گزیدند وهمچنین تیم امداد هوایی جهت پوشش امدادی در این ایام در حالت آماده باش بودند.

شفیعی با اعلام اینکه ۲ حادثه در این جشنواره رخ داد، افزود: تیم های امداد و نجات کوهستان بیستون که در مسیر راه مستقر بودند توانستند با اقدامات به موقع به آسیب دیدگان کمک کنند.

وی ادامه داد: ۲ نفر از شرکت کنندگان حادثه دیده در مسیر ارتفاعات دیواره نقره دره وسنگ لق دچار سانحه شدند که امدادگران حاضر توانستند جهت مداوا آنان را به مراکز درمانی منتقل کنند.

آماده باش امداد و نجات پوشش جمعیت هلال احمر استان سلامت کوهستان مراکز درمانی جشنواره نوردی بیستون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر